Drzwi do piekła

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
horror, opowieść

„Drzwi do piekła” to zbiór opowiadań utrzymanych w klimacie horroru i opowieści niesamowitej. Krzysztof Kochański eksploruje ciemne strony natury ludzkiej, zderza żądze i ambicje z fobiami i depresjami. Za każdym jednak razem bohater staje wobec zagrożenia, które przeraża i zaskakuje jednocześnie. Co bowiem zrobić, kiedy Twój dziadek okaże się trollem? Albo gdy w dzień przedzaduszny...

Co bowiem zrobić, kiedy Twój dziadek okaże się trollem?

Albo gdy w dzień przedzaduszny przyjdzie Ci zagrać o życie z upiornym Mister Halloween?

A jeśli podróżując autostopem natkniesz się na psychopatycznego kierowcę? Lub w wigilijny wieczór na bardzo, bardzo złego Świętego Mikołaja?

Zapoznaj się z instrukcją, bądź przygotowany. Nigdy nie wiadomo, czy jutro nie przyjdzie Twoja kolej!

Zbiór zawiera 14 opowiadań:
Śmierć trolla
Alchemia
Halloween w obcym kraju
Powrót do raju
Drzwi do piekła
Sto dziewięćdziesiąt zapałek
Stypa ze strachem na wróble w tle
Zły człowiek
Nie wolno wchodzić do łazienki
Pod choinką
PP Hades
Martwy mężczyzna
VampiR
Dzieciaki

źródło opisu: Agencja Wydawcza Runa, 2009

źródło okładki: http://runa.pl

Nie powiem, całkiem całkiem udany zbiorek. I sama nie umiem tego doprecyzować dlaczego, ale bardziej na tytuł całości pasowałby mi ten z wcześniejszego opowiadania, a mianowicie "Alchemia". Być może to połączenie w książce elementów fantastyki z klimatem grozy kojarzy mi się z jakąś alchemiczną, tajemniczą miksturą.
Wiadomo, że przy opowiadaniach trudniej dokonać oceny jako całości. I nie wiem czy został tak celowo dokonany wybór tych opowieści, że na początku jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, więc zatrzyma czytelnika przy sobie. Jednak im dalej, tym robi się słabiej, nastrój blaknie i pogrążamy się w nudzie, przez co ostatecznie mam mieszane uczucia.

Maynard | 2012-09-15
Przeczytana: sierpień 2011

Niesamowite wizje i pomysły autora sprawiają, że czyta się ten zbiorek szybko, z wypiekami na twarzy i miłym elementem "połaskotania" wyobraźni a'la Gaiman. Najlepsza, po "Krawędzi czasu", książka wydawnictwa Runa, jaką udało mi się przeczytać! Świetnie napisane, przemyślane opowiadania z przekazem i głębią. Raczej fantastyka z dreszczykiem niż klasyczny horror, jednakże do takiej twórczości się wraca. Jeszcze raz mamy dowód na to, że słaba promocja i sztampowy tytuł potrafią zamordować każdą, nie wiem jak dobrą literaturę. O twórczości Kochańskiego powinno się trąbić na każdym kroku. Ja bynajmniej będę zachęcał wszystkich do lektury. Naprawdę warto!

Serafin | 2010-03-27
Przeczytana: 27 marca 2010

Coś tak jakby horror. Niby każde opowiadanie budzi większe albo mniejsze rozbawienie, ale. Jest własnie ALE. One są na swój szczególny sposób upiorne. Tak bezpośrednio upiorne że czasem aż śmieszne. Może wydaje się być to sprzeczne ale tak własnie jest. Pierwsze opowiadanie mnie osobiście zamurowało. Przez dobrych parę minut zastanawiałem się czy ktoś aby mnie nie straszył w dzieciństwie... Książka na prawde godna polecenia.

| 2012-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Nie mogę powiedzieć, że jest przeciętna, ale nie mogę też rzec, że jest bardzo dobra, dlatego oceniam ją mianem dobrej.
Kochański stworzył zbiór, nie powiem, ciekawych opowiadań rzeczywiście, tak jak zapowiada wydawca, w klimacie horroru. Pierwsze bodajże trzy czy cztery wprowadziły mnie w stan osłupienia i ekscytacji. Napaliłam się na książkę jak na żadną inną. Niby wątek taki znany, niby nic się nie dzieje, ale zakończenie mega zaskakujące. Za to autor ma ogromny plus. Fakt, wynudziłam się błogo przy ostatnich opowiadaniach, ale to nie zmienia stanu rzeczy. Zbiór warty poświęcenia dla niego czasu.

ishtariam82 | 2016-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Zbiór opowiadań grozy, który czyta się lekko łatwo i przyjemnie. Autor ma ciekawy styl pisania, który przywodzi na myśl książki dla dzieci.I to chyba właśnie był powód tego, że pochłonęłam tę książkę niemalże jednym tchem. Zdecydowanie polecam!

Rejkun | 2016-11-26
Przeczytana: sierpień 2016

Bardzo przyjemna, szybko sie nią czyta. Historie nie powalają na kolana, ale są bardzo przyjemnym oderwaniem do rzeczywistości. Jedynie czasami można sie zgubić w toku myślenia autora. Poleca się dla tych co chcą poczytać coś niby strasznego, ale nie do końca...strasznego

Justyna | 2014-05-25
Przeczytana: 19 maja 2014

na początku nie wiedziałam o co chodzi . Szkoda , że większości opowiadań nie ma ciągu dalszego , bo mogłoby być na prawdę ciekawie . Jeśli ktoś lubi horrory to czytajcie wieczorem - ja niestety jestem za miękka na takie akcje ; )

Dominik | 2012-03-07
Przeczytana: 07 marca 2012

To chyba nie moja bajka :-( dałem radę przeczytać pierwsze trzy opowiadania i odpuściłem.
--- Może się już starzeje.
--- Może to jest po prostu słabe.
.............sam nie wiem :-)

Klaudia1234 | 2011-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Jest świetna , jak do tąd najleprza jaką czytałam

Bernikla | 2016-11-16
Przeczytana: 2016 rok