Dzieje Polski w obrazach

Wydawnictwo: Arkady
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia, album, sztuka
LubimyCzytać

Bogato ilustrowany album z obrazami takich twórców jak Bacciarelli, Brandt, Matejko, a zarazem panorama Polski od czasów piastowskich do XXI wieku. Ciekawe komentarze i dodatkowa ikonografia pozwalają poznać tło historyczne i bohaterów wydarzeń przedstawionych na obrazach. Album w wersji polsko-angielskiej.

źródło opisu: http://www.arkady.eu/

źródło okładki: http://www.arkady.eu/

MoznaPrzeczytac | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Czy obrazy potrafią powiedzieć więcej niż słowa? Album wydawnictwa ARKADY zatytułowany „Dzieje Polski w obrazach” dowodzi, że tak! Szczególnym kontekstem zostały obdarzone obrazy w tym monumentalnym dziele, ponieważ jest to kontekst jednoznacznie polski, skutecznie aspirujący do porywającego opisania i przedstawienia dziejów Polski, jako mówi sam tytuł. Album opatrzony komentarzem Piotra Marczaka stanowi zatem ambitną próbę zobrazowania historii niejasnej, ale i doniosłej, często trudnej, pełnej martyrologii i zwrotów dziejowych. Historii mojej i Twojej, Polaku, naszej wspólnej.

Pełna recenzja książki, wraz ze zdjęciami na stronie: