Rola wyobrażeń w osiąganiu celów. Symulacje mentalne

Wydawnictwo: Difin
LubimyCzytać

Dzięki tej książce dowiesz się:- czy można schudnąć, zdać egzamin na prawo jazdy, rzucić palenie, wygrać wyścig na 100 metrów, czy też wcielić w życie decyzję o zmianie stylu życia dzięki odpowiednim wyobrażeniom,- czym są wyobrażenia i jakie są ich rodzaje,- dlaczego niektóre wyobrażenia pomagają, a inne przeszkadzają w osiąganiu celów,- jaki...

Dzięki tej książce dowiesz się:- czy
można schudnąć, zdać egzamin na prawo jazdy, rzucić palenie, wygrać
wyścig na 100 metrów, czy też wcielić w życie decyzję o zmianie stylu
życia dzięki odpowiednim wyobrażeniom,- czym są
wyobrażenia i jakie są ich rodzaje,- dlaczego niektóre
wyobrażenia pomagają, a inne przeszkadzają w osiąganiu celów,-
jaki wpływ na proces osiągania celów ma szczególny rodzaj wyobrażeń –
symulacje mentalne,- czy myślenie pozytywne zawsze sprzyja
wytrwałemu i efektywnemu działaniu,- jaka jest relacja
między naszymi wyobrażeniami a stresem i skutecznym działaniem,-
jak wyjaśnić fakt, że czasem wcale nie chcemy danego celu, a jednak mimo
wszystko do niego dążymy i co więcej – osiągamy sukces w jego realizacji.Zawarte
w książce pomysły i konkretne wskazówki zainspirują do działania,
którego efektem będzie nie tylko skuteczniejsza realizacja celów, ale
także lepsza jakość życia.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

zuszka | 2016-04-05
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Książka autorstwa psychologa i wykładowcy akademickiego, poparta wnikliwymi badaniami nad psychologią motywacji i symulacjami mentalnymi. Czy rzeczywiście prawdziwym jest stwierdzenie „chcieć to móc”? Czy symulacje mentalne sprawią, że osiągniemy każdy wymarzony cel? Jak realizować swoje plany i zamierzenia?
Nie jest to typowy poradnik, jakie najczęściej spotyka się dziś na rynku. To pozycja przedstawiająca konkretne wyniki badań, które autorka przeprowadziła zgłębiając temat. Spodoba się na pewno tym, którzy są zwolennikami przemian duchowych, ale tylko tych, za którymi stoi potwierdzona wiedza naukowa.

Kasia | 2016-01-19

Po raz kolejny wygłosić muszę patriotyczne przekonanie, że psychologia polska wielka jest. Nieodmiennie się o tym przekonuję czytając książki, takie jak ta. Już nie raz pisałam, że szczególnie cenię sobie połączenie solidnej dawki nauki z przystępnością przekazu. Tak właśnie jest w przypadku książki Ewy Jarczewskiej-Gerc. To prawdziwa podróż w świat ludzkiej motywacji, podróż w której jest miejsce na to, by się zatrzymać, przyjrzeć dokładnie. Nie jest to wycieczka typu „pięć miast w cztery” dni, a raczej „jedno miasto w pięć dni”. Ja wolę takie zwiedzanie. Wraz z autorką mamy okazję zbadać możliwości wykorzystania wyobraźni dla realizacji celów. Czytając, nie rozdrabniamy się w wielowątkowe rozważania. Książka z żelazną konsekwencją dotyczy jednego tematu, za to potraktowanego z prawdziwą precyzją.

Pozostała część recenzji na blogu: ksiazkapsychologiczna.blogspot.com.