9788378201021
albumy
LubimyCzytać

Kalendarz adwentowy to jedna z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych. Czekając na Boże Narodzenie, dzieci każdego dnia odkrywają nowy obrazek i nowe przesłanie religijne, które zachęca je do robienia dobrych uczynków. Dzięki tej interaktywnej książeczce dzieci od 4. roku życia mogą samodzielnie złożyć kalendarz adwentowy ze wstępnie wyciętych...

Kalendarz adwentowy to jedna z najpiękniejszych tradycji
bożonarodzeniowych. Czekając na Boże Narodzenie, dzieci każdego dnia
odkrywają nowy obrazek i nowe przesłanie religijne, które zachęca je do
robienia dobrych uczynków. Dzięki tej interaktywnej książeczce dzieci od
4. roku życia mogą samodzielnie złożyć kalendarz adwentowy ze wstępnie
wyciętych elementów z kartonu. Nie potrzebują do tego ani nożyczek, ani
kleju. Zamieszczone wskazówki i przykłady oraz narysowane linie zgięcia
pozwalają dzieciom samodzielnie składać i łączyć ze sobą elementy
kalendarza i okienek z przesłaniami.

Seria „Zrób to sam” proponuje dzieciom twórczą i rozwijającą zabawę w
domu i w przedszkolu. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci
tworzą fascynujący świat, a przy tym ćwiczą sprawność manualną i
kształcą wyobraźnię przestrzenną. Dziecko może całkowicie samodzielnie
wykonać zawarte w książkach z tej serii modele – bez kleju i bez
nożyczek! Pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia. Dodatkową
atrakcją składanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić
kartonowe modele.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

AnnaSikorska | 2016-01-05

Wykonywanie papierowych ozdób, zabawek, pomocy dydaktycznych pozwala na ćwiczenie zdolności manualnych, motoryki małej, a w większych pracach i motoryki dużej. Do tego zachęcamy dziecko do koncentrowania się na jednej rzeczy, co bardzo dobrze wpłynie na umiejętność dłuższego skupienia się, niezbędnego w szkole. Ważne, aby rozwijanie tych sfer kojarzyło się dziecku z zabawą, aby mogło wywiesić efekty swojej pracy oraz regularnie z niej korzystać.
Świetnym pomysłem na przedświąteczną zabawę jest wykonanie „Kalendarza adwentowego”, do którego wykonania mali odkrywcy nie potrzebują kleju i nożyczek. Wystarczy powyrywać z szablonów elementy, pozaginać w odpowiednich miejscach, poskładać (tu może być potrzebna pomoc dorosłego), powiesić na ścianie i uczyć się na nim cyfr przez ich pokazywanie. Każdy kartonik z datą zawiera religijne przesłanie, które można wykorzystać w domowym pogłębianiu wiary.
„Kalendarz adwentowy” przewidziany jest dla dzieci od 3-6 roku życia. Uważam jednak, że...

Monika Dzięgielowska | 2017-12-04
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Ostatnimi laty modne są kalendarze adwentowe. Widziałam mnóstwo- od tych gotowych z czekoladami z supermarketu po piękne wypasione kalendarze handmade.
Ja postawiłam na szybki, aczkolwiek piękny kalendarz adwentowy z serii „Zrób to sam”. Kalendarz składamy bez użycia nożyczek i kleju. Ćwiczymy przy tym motorykę, wyobraźnię przestrzenną a także wprowadzamy się w dobry przedświąteczny nastrój. Nie mamy słodkości na każdy dzień, nie mamy też zadań. Mamy za to piękne wiersze na każdy dzień adwentu, które upiększają ten cudowny nastrój oczekiwania na Święta. Dołączone wskazówki i przykłady pozwalają dziecku, już od czwartego roku życia na samodzielne złożenie kalendarza.