Na ratunek

Tłumaczenie: Piotr Kaliński
Cykl: Konstabl Simon Waterhouse (tom 3)
Wydawnictwo: G+J
The Point of Rescue

Sally Thorning ogląda z mężem wiadomości w telewizji. Nagle słyszy nazwisko, którego nie spodziewała się już nigdy w życiu usłyszeć.Przed rokiem w ostatniej chwili odwołano jej podróż służbową. A Sally rozpaczliwie potrzebowała wytchnienia od codziennego życia, w którym łączyła obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi. Postanowiła zatem nie mówić mężowi o nagłej zmianie planów i zafundowała sobie skryte wakacje w odległym hotelu. Pragnęła jedynie odrobiny spokoju, czasu dla siebie, ale urlop wyglądał inaczej. Bo Sally poznała mężczyznę a Marka Brethericka. Wszystkie szczegóły te same: jego miejsce zamieszkania, zawód, żona Geraldine i córeczka Lucy. z tym że zdjęcie pokazywane w telewizji przedstawia człowieka, którego Sally nigdy w życiu nie widziała. A obie a i Geraldine, i Lucy nie żyją.

źródło opisu: okładka

Anna | 2019-04-30
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Momentami wciągająca a momentami męcząca. Gdyby tak odchudzić ją o jakieś 100-200 stron niepotrzebnych opisów i wątków to może czytałoby się lepiej... Sama akcja na początku wciągająca pod koniec przerodziła się jak dla mnie w groteskę... Ogólnie pierwsza połowa ok, druga połowa ciągnie się jak flaki z olejem i staje się mocno naciągana...

Besia | 2019-03-26
Na półkach: Przeczytane, Kryminały, 2019
Przeczytana: 24 marca 2019

Intrygująca niesamowicie.Niewątpliwie zasługuje na miano książki psychologicznej. Już sięgam po następny tom.

czytamcałyczas | 2018-09-24

Okładka
wciąga
skąd
biblioteka
fabuła
dzieci,zabójstwo

Moja opinia
A dla mnie,to słaba książka.I powiem,więcej.Bardzo mi się nie podobała.
Bolała mnie tylko od niej głowa.Płakać mi się chciało,jak musiałem to czytać.
Miałem wrażenie,że to tylko seria postawionych zdań.
Bez sensu,jacyś plastykowi bohaterowie.
Wątki,które według mnie są zbędne.
Z bólem,brałem tę książkę.Do ręki,już więcej jej nie dotknę.

Kurebayashi | 2018-04-06
Na półkach: Przeczytane, Sophie Hannah
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Simon i Charlie. Dwa powody, za które tak uwielbiam tę serię i tak chętnie do niej wracam. I dwa przez które jestem zła na samą siebie, że nie zaczęłam tego cyklu zgodnie z chronologią... Teraz to nadrabiam!

Wciąż nie jestem na 100% przekonana do przemiennej narracji trzecio- z pierwszoosobową. Jak dotąd wszystkie bohaterki prowadzące swoją narrację były nieco irytujące, ale możliwe że czepiam się za odwracanie uwagi od samego śledztwa policji. Mimo wszystko to ciekawy zabieg, który daje czytelnikowi dodatkową wiedzę na temat poszczególnych wydarzeń i pozwala patrzeć na wszystko co się dzieje w powieści z innej perspektywy.

Śledztwo od początku zapowiada się na skomplikowane a przez to ciekawe. Sophie Hannah tworzy nie tylko zagmatwane historie kryminalne, ale również wielowymiarowe postaci, które przyciągają uwagę i wzbudzają zaciekawienie. Muszę przyznać, że byłam bardzo zaskoczona nie tylko tożsamością tajemniczego mężczyzny, ale i jego prawdziwymi motywacjami. A to zawsze...

syla50 | 2017-12-14

Zdecydowanie wolę jak Pani Sophie wymyśla swoje historie i swoich bohaterów (niż np.kontynułuje opowiadania z Poirotem). Bardzo dobry kryminął, wciągający. Dodatkowo ukazana ciemna strona macierzyństwa. W zasadzie wszystko ok, może tylko zakończenie,rozwikładnie zagadki zbyt zagmatwane. Wolę chyba prostsze rozwiązania, ale cóż mistrzyni kryminału Agata Christie też lubowała się w zagmatwanych zakończeniach.

Agata | 2017-09-23

Nie wiem, czy to dobry kryminał. Chyba nie. Ale to świetna, bardzo prawdziwa książka o macierzyństwie. Polecam wszystkim matkom, które myślą, że jako jedyne na świecie mają dość. Że coś jest z nimi nie tak, bo czasem mają ochotę udusić swoje - obiektywnie rzecz biorąc słodkie i kochane - potomstwo. Świetnie napisane, poza tym wszystkim. Choć jako kryminał 4/10😉

Karolina Kuźniewska | 2017-08-22
Na półkach: Przeczytane, Sophie Hannah, 2o17
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Trzecia część z serii o konstablu Simonie Waterhous'ie zdecydowanie przyszła Sophie Hannah "Na ratunek". Po słabej drugiej części serii byłam zawiedziona i obawiałam się, że im dalej, tym gorzej... Na szczęście ta lektura okazała się o wiele ciekawsza, mimo swojej zawiłości bardziej logiczna i konsekwentna. Nawet jej postaci wywoływały więcej emocji niż bohaterowie poprzedniego tomu. Dodatkowo pojawił się interesujący wątek z trudami, jakie niesie ze sobą macierzyństwo - i już mamy całkiem dobry thriller psychologiczny.

beztroska_domatorka | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016

Godna polecenia książka

Magda | 2017-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Minął jakiś czas od kiedy przeczytałam pierwszy i drugi tom, sięgnęłam po trzeci i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. W mojej ocenie zdecydowanie lepszy niż pierwsze dwa. Wreszcie część trzymająca w napięciu. Czytałam w każdej wolnej chwili, żeby tylko poznać rozwiązanie, które było zaskakujące. Czyli wszystkie elementy, które lubię w tego typu książkach. Naprawdę polecam.
I mam nadzieję, że kolejne części dorównają tej części przygód konstabla Waterhouse'a.

pijana_z_niemocy | 2016-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2016