Na ratunek

Tłumaczenie: Piotr Kaliński
Cykl: Konstabl Simon Waterhouse (tom 3)
Wydawnictwo: G+J
The Point of Rescue

Sally Thorning ogląda z mężem wiadomości w telewizji. Nagle słyszy nazwisko, którego nie spodziewała się już nigdy w życiu usłyszeć.Przed rokiem w ostatniej chwili odwołano jej podróż służbową. A Sally rozpaczliwie potrzebowała wytchnienia od codziennego życia, w którym łączyła obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi. Postanowiła zatem nie mówić mężowi o nagłej zmianie planów i zafundowała sobie skryte wakacje w odległym hotelu. Pragnęła jedynie odrobiny spokoju, czasu dla siebie, ale urlop wyglądał inaczej. Bo Sally poznała mężczyznę a Marka Brethericka. Wszystkie szczegóły te same: jego miejsce zamieszkania, zawód, żona Geraldine i córeczka Lucy. z tym że zdjęcie pokazywane w telewizji przedstawia człowieka, którego Sally nigdy w życiu nie widziała. A obie a i Geraldine, i Lucy nie żyją.

źródło opisu: okładka

Beata | 2010-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Świetna książka! Uwielbiam takie historie kryminalne, kiedy do końca nie mogę odgadnąć kto jest winny. To jest właśnie taka historia. Zarwałam noc, żeby się tego dowiedzieć.
Oprócz wątku kryminalnego mamy ponadto problem macierzyństwa - nie zawsze widzianego przez matki jako słodkiego i beztroskiego.
Serdecznie polecam.

Beata | 2012-05-26
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 26 maja 2012

Książka genialna.Fabuła bardzo zawiła.W książce jest wszystko co trzeba od świetnego thrillera do obsesyjnej miłości.Zaskakujące zakończenie.To moje pierwsze spotkanie z tą autorką.

EB4 | 2015-03-09
Na półkach: Sophie Hannah, Przeczytane
Przeczytana: 09 marca 2015

To moje pierwsze i przypadkowe spotkanie z Sophie Hannah! I jaka miła niespodzianka! Książka doskonała! Bardzo wciąga! Znaleziono 2 ciała, matka i córeczka - matka podejrzana o zabicie córeczki i popełnienie samobójstwa. Ale obok tego mamy inne bardzo ciekawe i pozornie niepowiązane wątki. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdyż wątki zaczynają się dziwnie zazębiać. Mamy też kilku chętnych - i policjantów i cywili - chętnych rozwiązać tę zagadkę. Faktycznie, sytuacja gmatwa się niesamowicie i trzeba być niezwykle czujnym i czytać ze zrozumieniem, a nie lecieć przez strony, żeby potem nadążyć za wyjaśnieniem autorki. Mimo to - bardzo polecam książkę, bo to kryminał, i do tego z zaskakującym zakończeniem. Do tego - co intrygujące - ciekawe spojrzenie jednej z bohaterek na macierzyństwo. Z chęcią sięgnęłam po kolejną pozycję tej autorki. Serdecznie polecam!

DominikaB | 2010-06-30
Przeczytana: 11 maja 2010

Albo ja byłam zmęczona czytając tą książkę, albo książka zmęczona była mną, bo momentami kompletnie nie rozumiałam co, jak i gdzie. Książka zła nie jest - jednak jak dla mnie autorka pogmatwała za bardzo fabułę (oczywiście to tylko i wyłącznie moja opinia). I szczerze powiedziawszy, mimo że czytałam ją jakieś 2 miesiące temu, nie za bardzo pamiętam o czym ona była. Czy strata czasu i pieniędzy? Nie, chyba nie. Ale teraz poważnie zastanowie się czy kupić kolejną książkę tej autorki.

moni8311 | 2013-10-27
Przeczytana: 26 października 2013

Ogromny pozytyw!
Książkę świetnie się czyta, wszystkie wątki idealnie się zazębiają prowadząc zaintrygowanego czytelnika "po nitce do kłębka".

Wyrazy uznania dla autorki za skonstruowanie tak finezyjnej i wyrafinowanej fabuły. Historia już od początku trzyma w napięciu, zapewniając szeroki wachlarz przeżyć. Moją uwagę najbardziej przyciągnął wątek blasków i cieni macierzyństwa.

"Na ratunek" to wyborna, emocjonująca lektura, prawdziwa uczta dla przenikliwych i lotnych umysłów :P

Olina | 2013-07-24
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Nie mogę powiedzieć że książka jest zła, ponieważ fabuła, zawikłanie i sam wątek są bardzo wciągające. Jednak na nerwy działała mi główna bohaterka i jej sposób postępowania. jak dla mnie dość dziwaczny, egoistyczny (zwłaszcza usilna chęć ukrycia romansu przed mężem), próba wyjaśnienia całej historii lepiej od policji. Przeczytać można, ale zakończenie nie robi wrażenia, skoro teraz po miesiącu ciężko jest mi sobie je przypomnieć ;)

Książkolub | 2015-09-01

I znów muszę się powtórzyć- pani Hannah czyni takie zawirowania w fabule swoich książek, że nie tylko wodzi czytelnika za przysłowiowy nos, nie tylko nie pozwala mu ani razu ziewnąć z nudów nad jej opowieścią, ale za każdym razem zadziwia oryginalnością, pomysłowością i zawiłością swoich kryminałów.

Tym razem obserwujemy Sally, mężatkę i mamę. Zmęczona różnymi obowiązkami, pozwala sobie na tygodniowy wyjazd, aby w samotności zaczerpnąć nieco tchu. Wdaje się jednak w przelotny romas z Markiem Bretherickiem. Ich drogi rozchodzą się, jednak po roku Sally znów natrafia na ślad meżczyzny. W wiadomościach słyszy jego imię i nazwisko, wszystko się zgadza, miejsce zamieszkania, zawód, poza...twarzą. Dodatkowo okoliczności ponownego "spotkania" są przerażajace- żona Marka zabiła ich córkę, po czym popełniła samobójstwo.

Oczywiście przez 500 stron wiele się jeszcze zmieni, wydarzy, a zakończenie naprawdę zadziwi. A moja sympatia do bohaterów, zwłaszcza do konstabla Simona, rośnie;)
Poza...

pijana_z_niemocy | 2016-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Spodziewałam się więcej.

Ostatni weekend spędziłam z książką „Na ratunek” Sophie Hannah. Nie mogłam się od niej oderwać, byłyśmy niczym tandem – czytałam ją, gdzie i kiedy się dało, podczas gotowania i sjesty, w podróży i przed snem. To był dobry czas - musiałam tylko, na użytek dzieci, alternatywnie zinterpretować dosadną okładkę, która dorosłym nie pozostawia zbyt wiele miejsca na domysły. Dla dzieci – na szczęście - nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego we krwi, wypełniającej stylową wannę, ustawioną w sterylnej łazience, bez problemu dostrzegły żurawinowy płyn do kąpieli. Wszyscy byli spokojni i zadowoleni.

Sally Thorning, ambitną panią doktor, przemęczoną perfekcjonistkę, niebywale wyrozumiałą żonę Nicka i mamę Zoe i Jake, poznajemy już w notatce wydawcy, bowiem to ją autorka uczyniła główną narratorką powieści. Jej życie zdaje się być poukładane i przewidywalne do chwili, kiedy Sally – zupełnym przypadkiem - wpada na trop iście sensacyjnej afery. Na ekranie telewizora dostrzega zrozpaczonego...

Natalia | 2012-08-20
Przeczytana: 22 sierpnia 2012

Dobry kryminał z zaskakującym zakończeniem. Największym plusem jest przedstawiona historia. Książka wciąga i czyta się ją bardzo przyjemnie, chociaż momentami jest niezwykle zawiła. Może nawet za bardzo. W każdym razie czytanie wymagało koncentracji. Początkowo męczyły mnie długie opisy, później stały się dla mnie zaletą. Minusem było ostateczne przyznanie się do winy. Długi monolog winnego był dla mnie sztuczny. Widać, że pisany specjalnie pod czytelnika.