Okładka książki Jak świt poranka

Polwen
838986259X
typ
papier
7,94 (201 ocen i 28 opinii)

Opis książki

Najnowsza, trzecia trzęść trylogii Francine Rivers znamię lwa . Atretes wódz germańskiego plemienia Chattów wzięty do niewoli przez zwycięskich Rzymian zyskuje sławę niezwyciężonego gladiatora, walcząc przez długich dziesięć lat na arenach Imperium Romanum o wolność. Odzyskawszy ją postanawia wrócić do Germanii. Ale najpierw musi odnaleźć syna, którego uratowała od śmierci młoda chrześcijanka Hadassa zanosząc chłopca do świętego Jana Apostoła...Jak splotą się losy Artesa, Hadassy i Markusaa

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Lektura trylogii autorstwa Francine Rivers pt."Znamię Lwa" była dla mnie cudownym odkryciem. Przeżywałam losy bohaterów, z każdą kolejną stroną trzymając za nich kciuki. Fabuła książki trzyma w napięciu; nie sposób się od niej oderwać. Trzecia część mnie usatysfakcjonowała, pomimo tego iż cała była poświęcona losom Atretesa i jego nawróceniu się na chrześcijaństwo z pomocą przyjaciół. Pozostali bohaterowie się już nie pojawili w niej, co jednak mi zupełnie nie przeszkadzało. Podobała mi się przemiana głównego bohatera, po otrzymaniu chrztu świętego i zmiana jego dotychczasowych poglądów, które były dla niego samego zgubne. Podsumowując całość uważam że, warto jest poświęcić czas na lektury tego typu, ponieważ wnoszą one nadzieję i pozytywną energię w nasze życie. Gorąco polecam!

Aneta | 2011-01-07
Przeczytana: 09 kwietnia 2010

III część Trylogii znamię Lwa.
Z początku myślałam, ze będzie beznadziejna, gdyż w II części skończył się wątek (tak pokochany przeze mnie) o życiu Chrześcijanki Hadassy.
Cała książka poświęcona jest byłemu gladiatorowi, Atretesowi, który zmierza do swojej ojczyzny Germanii. Z każdą przewróconą kartką książka jednak wciągała mnie coraz bardziej i bardziej.
Książka przepiękna pokazująca jak Bóg może działać w życiu człowieka i jak ten się zmienia, a co najlepsze zmienia też innych- w dojrzałych i odważnych Chrześcijan!
Książka godna polecenia!!!!

Elilaya | 2011-12-29
Przeczytana: styczeń 2012

Nie dałam rady jej skończyć gdyż los Atretesa mnie nie ciekawił i nużył. Jakoś mnie nie interesuje jego życie bo nie przypadła mi do gustu ta postać.
Dwa poprzednie tomy były rewelacyjne i gdy losy Hadassy skończyły się w drugim tomie wiedziałam już, że nie mam po co sięgać trzeciego tomu i miałam racje.
Oczywiście cała trylogia jest wspaniała i doceniam autorkę, że napisała coś takiego, ale trzeci tom jest najgorszy z całej trylogii.

7/10

kuzynka | 2011-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2011

Świetna! Jeszcze nie raz do niej wrócę, jak i do pozostałych dwóch. Gorąco polecam cała trylogię!!!! :)

Scarlett | 2010-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2010

Bardzo dobra książka, choć muszę przyznać,że ta część podobała mi się najmniej z całej trylogii, głównie dlatego, że irytowała mnie postać Artretesa. Duży plus za świetne zakończenie.
Ogólnie powieść warta polecenia

IwonaGa | 2013-08-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Cała trylogia przepiękna,pełna bezwarunkowej miłości,nadziei i wiary.

ira | 2011-12-12
Przeczytana: styczeń 2011

Trylogia "Znamię lwa" uznawana jest za największe osiągnięcie beletrystyki chrześcijańskiej ostatnich lat. Nie bez powodu, bo każda strona trzech tomów głosi chwałę Bożą w prosty i piękny sposób. Bardzo trudno jest napisać powieść do tego stopnia nasyconą jakąkolwiek ideologią, która nie byłaby męcząca, nachalna i nudna. Francine Rivers się to udało.

Fabuła trylogii jest równie prosta jak jej przesłanie. Śledzimy losy młodej chrześcijanki z Jerozolimy, Hadassy, sprzedanej w niewolę rzymskiej rodzinie, oraz młodego Germanina, Atretesa, pojmanego w bitwie i sprzedanego do cyrku. Akcja powieści toczy się w Rzymie, Efezie, Jerozolimie, Germanii.

Trylogia "Znamię Lwa" opisuje czarno-biały świat starożytnego Rzymu, w którym zepsucie i demoralizacja Rzymian przeciwstawione są świeżości i niewinności pierwszych chrześcijan. Jednak portrety, które kreśli Rivers, czarno-białe nie są, jej bohaterowie zmagają się ze swoimi ludzkimi słabościami i wątpliwościami, odczuwają wyrzuty sumienia, ból i...

monika | 2011-06-04
Przeczytana: 20 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzecia część trylogi "Znamię lwa". Przeczytana, odstawiona. Po dwóch pierwszych tomach trochę się zawiodłam. Nie powiem czyta się jednym tchem, ale.... ciut naciągana i naiwna historia. Zmartwychstanie Ripsy trochę mnie zdenerwowało. Czy Pani Rivers zabrakło pomysłu na nawrócenie Atretesa? Nie chcę zdradzać detali, ale według mnie jest to najsłabsza część całej trylogi.

malinka | 2011-04-21
Przeczytana: wrzesień 2010

nie zrażajcie się mało ciekawym początkiem, bo po kilku rozdzialach akcja się rozwija a książka jest naprawdę świetna...

AGA | 2011-09-29
Przeczytana: 28 września 2011

Podobała mi się, choć trudno mówić o takim zachwycie jakie wzbudziły u mnie części poprzednie.

"Jak świt poranka" jest trzecią częścią trylogii, choć według mnie bardziej pasowałoby do niej część 2b, bo zaczyna się w tym momencie w którym skoczyła się część pierwsza.
Opowiada historię Atretesa, 28 letniego gladiatora który zyskał wolność. 10 lat walk na arenie, nieustanne zabijanie, zdrada ukochanej, sprawiły że stał się człowiekiem pełnym gniewu i nienawiści, człowiekiem który nie widzi w życiu innego celu jak tylko zemsta na Rzymie.
Na wieść o tym, że ma syna, postanawia go odnaleźć, a potem wrócić z nim do swojej ojczyzny Germanii, do rodziny, do plemienia którego kiedyś był wodzem. Nieoczekiwanie do jego wyprawy dołącza młoda kobieta Rispa, chrześcijanka która do tej pory opiekowała się porzuconym dzieckiem. Choć Atretes wciąż narzuca kobiecie swoją wolę, ona nie poddaje się łatwo, obdarzona ostrym charakterem nieustannie mu się sprzeciwia, co doprowadza do ciągłych sprzeczek, a...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku