Jak świt poranka

Cykl: Znamie lwa (tom 3)
Wydawnictwo: POLWEN
7,96 (205 ocen i 29 opinii)
tłumaczenie
Adam Szymanowski
As sure as the dawn
838986259X

Najnowsza, trzecia trzęść trylogii Francine Rivers znamię lwa . Atretes wódz germańskiego plemienia Chattów wzięty do niewoli przez zwycięskich Rzymian zyskuje sławę niezwyciężonego gladiatora, walcząc przez długich dziesięć lat na arenach Imperium Romanum o wolność. Odzyskawszy ją postanawia wrócić do Germanii. Ale najpierw musi odnaleźć syna, którego uratowała od śmierci młoda chrześcijanka Hadassa zanosząc chłopca do świętego Jana Apostoła...Jak splotą się losy Artesa, Hadassy i Markusaa

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Tajemnica domu Helclów
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Oddam ci słońce
  • Podziemny labirynt
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Inna dusza
  • Złączeni
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Oddam ci słońce
Jandy Nelson

8,73 (15 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Lektura trylogii autorstwa Francine Rivers pt."Znamię Lwa" była dla mnie cudownym odkryciem. Przeżywałam losy bohaterów, z każdą kolejną stroną trzymając za nich kciuki. Fabuła książki trzyma w napięciu; nie sposób się od niej oderwać. Trzecia część mnie usatysfakcjonowała, pomimo tego iż cała była poświęcona losom Atretesa i jego nawróceniu się na chrześcijaństwo z pomocą przyjaciół. Pozostali bohaterowie się już nie pojawili w niej, co jednak mi zupełnie nie przeszkadzało. Podobała mi się przemiana głównego bohatera, po otrzymaniu chrztu świętego i zmiana jego dotychczasowych poglądów, które były dla niego samego zgubne. Podsumowując całość uważam że, warto jest poświęcić czas na lektury tego typu, ponieważ wnoszą one nadzieję i pozytywną energię w nasze życie. Gorąco polecam!

Aneta | 2011-01-07
Przeczytana: 09 kwietnia 2010

III część Trylogii znamię Lwa.
Z początku myślałam, ze będzie beznadziejna, gdyż w II części skończył się wątek (tak pokochany przeze mnie) o życiu Chrześcijanki Hadassy.
Cała książka poświęcona jest byłemu gladiatorowi, Atretesowi, który zmierza do swojej ojczyzny Germanii. Z każdą przewróconą kartką książka jednak wciągała mnie coraz bardziej i bardziej.
Książka przepiękna pokazująca jak Bóg może działać w życiu człowieka i jak ten się zmienia, a co najlepsze zmienia też innych- w dojrzałych i odważnych Chrześcijan!
Książka godna polecenia!!!!

Elilaya | 2011-12-29

Nie dałam rady jej skończyć gdyż los Atretesa mnie nie ciekawił i nużył. Jakoś mnie nie interesuje jego życie bo nie przypadła mi do gustu ta postać.
Dwa poprzednie tomy były rewelacyjne i gdy losy Hadassy skończyły się w drugim tomie wiedziałam już, że nie mam po co sięgać trzeciego tomu i miałam racje.
Oczywiście cała trylogia jest wspaniała i doceniam autorkę, że napisała coś takiego, ale trzeci tom jest najgorszy z całej trylogii.

7/10

Justitia | 2015-08-16
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Najsłabsza, choć wciąż trzymająca wysoki poziom część trylogii. Akcja paradoksalnie stoi w miejscu, mimo że bohaterowie wyruszają w podróż i spotykają ich różne przeszkody, które muszą pokonać, by dojść do celu. Do tego cała historia jest dosyć przewidywalna i mało zaskakująca. Wyzwolony gladiator jest zmuszony uciekać przed zachłannym i zdradzieckim Rzymem i nierozerwalnie zostaje połączony z opiekunką swego syna. Pierwsza połowa książki zamiast na akcji skupia się, moim zdaniem, przede wszystkim na relacji Atretesa i Rispy, pokazuje ich zmagania ze sobą i proces, który przechodzą, by się wzajemnie zrozumieć.

Od połowy akcja nabiera tempa, a wyraźnie zarysowany czarny charakter oraz i jego knowania sprawiają, że książka wciąga. Tutaj ponownie autorka opowiada historię o szukaniu Boga, odkupienia i przemianach jakie zachodzą w człowieku, który zwraca się ku wierze. Nasi bohaterowie znów wyruszają w podróż (tak jak w tomach poprzednich – symboliczną i dosłowną), by odnaleźć dom,...

kuzynka | 2011-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2011

Świetna! Jeszcze nie raz do niej wrócę, jak i do pozostałych dwóch. Gorąco polecam cała trylogię!!!! :)

Anna | 2015-05-07

T.3. Niczym "Quovadis" Henryka Sienkiewicza.Do zaczytania.GORĄCO POLECAM!

Anna | 2015-05-06

T.3. Niczym "Quovadis" Sienkiewicza. Do zaczytania.GORĄCO POLECAM!

Konwalia | 2015-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Cudowna książka !! Dla mnie (pomimo iż to tylko fikcja literacka) wspaniały wzorzec tego jak żyć wiarą w każdym momencie życia. Żałuję tylko że to już koniec trylogii. Cudownie spędziłam chwile z wszystkimi trzema częściami.

Scarlett | 2010-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2010

Bardzo dobra książka, choć muszę przyznać,że ta część podobała mi się najmniej z całej trylogii, głównie dlatego, że irytowała mnie postać Artretesa. Duży plus za świetne zakończenie.
Ogólnie powieść warta polecenia

IwonaGa | 2013-08-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Cała trylogia przepiękna,pełna bezwarunkowej miłości,nadziei i wiary.