Jak świt poranka

Adam Szymanowski
As sure as the dawn
838986259X

Inne wydania

Najnowsza, trzecia trzęść trylogii Francine Rivers znamię lwa . Atretes wódz germańskiego plemienia Chattów wzięty do niewoli przez zwycięskich Rzymian zyskuje sławę niezwyciężonego gladiatora, walcząc przez długich dziesięć lat na arenach Imperium Romanum o wolność. Odzyskawszy ją postanawia wrócić do Germanii. Ale najpierw musi odnaleźć syna, którego uratowała od śmierci młoda chrześcijanka Hadassa zanosząc chłopca do świętego Jana Apostoła...Jak splotą się losy Artesa, Hadassy i Markusaa

• Kolejność

8,19 (798 ocen i opinii)
Dziedzictwo Orchana
Aline Ohanesian

8 (3 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

8,09 (11 ocen i opinii)
Królewska heretyczka
Magdalena Niedźwiedzka

7,75 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Lektura trylogii autorstwa Francine Rivers pt."Znamię Lwa" była dla mnie cudownym odkryciem. Przeżywałam losy bohaterów, z każdą kolejną stroną trzymając za nich kciuki. Fabuła książki trzyma w napięciu; nie sposób się od niej oderwać. Trzecia część mnie usatysfakcjonowała, pomimo tego iż cała była poświęcona losom Atretesa i jego nawróceniu się na chrześcijaństwo z pomocą przyjaciół. Pozostali bohaterowie się już nie pojawili w niej, co jednak mi zupełnie nie przeszkadzało. Podobała mi się przemiana głównego bohatera, po otrzymaniu chrztu świętego i zmiana jego dotychczasowych poglądów, które były dla niego samego zgubne. Podsumowując całość uważam że, warto jest poświęcić czas na lektury tego typu, ponieważ wnoszą one nadzieję i pozytywną energię w nasze życie. Gorąco polecam!

Joanna Hacz | 2016-06-06

Kolejny, trzeci tom. Całkowicie inny od pozostałych dwóch. Niby temat pozostaje ten sam - świat kręci się wokół niezmiennych wartości, pojawiają się również dobrze znani bohaterowie - ale tempo książki, jej atmosfera oraz klimat sprawiają, że czytelnik czuje się, jak gdyby stąpał po nowym, nieznanym mu gruncie.
Podoba mi się trójdzielna kompozycja powieści. Wstęp - wydarzenia w Efezie, później - wędrówka i na zakończenie - wioska Chattów. Każda część ma swoją niepowtarzalną atmosferę i każda wywołuje zupełnie inne emocje.
W książkach pani Rivers nie ma zbędnego pośpiechu, akcja nie zawsze zapiera dech w piersi... Jednak kiedy już coś zaczyna się dziać, czytelnik zostaje bez reszty pochłonięty przez opowiadaną historię.
Szczerze polecam ;)

luelle | 2015-09-25
Przeczytana: 24 września 2015

Postacią wiążącą trzeci tom z poprzednimi jest Germanin Atretes, pojmany (w pierwszej części cyklu) przez Rzymian, zniewolony i wytrenowany na gladiatora. Pojawili się tu nowi bohaterowie i to właśnie o Atretesie i tych, którzy stają na jego drodze powrotnej do domu, jest ta opowieść. Sprawy wiary, nawrócenia, zaufania Bogu zostały tu wyeksponowane jeszcze mocniej niż w poprzednich tomach, a moc Boga ukazano bez żadnej woalki. Cuda największego kalibru dzieją się tu bez ostrzeżenia i jeśli ktoś ma problem z przyjęciem do wiadomości, że takie rzeczy są możliwe i naprawdę się dzieją wśród chrześcijan, to może mieć (przypuszczam) pewne trudności z lekturą.
Akcja - jak w poprzednich tomach - wartka i pełna napięcia, "język giętki", mnóstwo szczegółów dotyczących wierzeń germańskich i dużo treści z Biblii. Jest też okazja, żeby pomyśleć o własnym życiu duchowym. Warto było.

Aneta | 2011-01-07
Przeczytana: 09 kwietnia 2010

III część Trylogii znamię Lwa.
Z początku myślałam, ze będzie beznadziejna, gdyż w II części skończył się wątek (tak pokochany przeze mnie) o życiu Chrześcijanki Hadassy.
Cała książka poświęcona jest byłemu gladiatorowi, Atretesowi, który zmierza do swojej ojczyzny Germanii. Z każdą przewróconą kartką książka jednak wciągała mnie coraz bardziej i bardziej.
Książka przepiękna pokazująca jak Bóg może działać w życiu człowieka i jak ten się zmienia, a co najlepsze zmienia też innych- w dojrzałych i odważnych Chrześcijan!
Książka godna polecenia!!!!

Justitia | 2015-08-16
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Najsłabsza, choć wciąż trzymająca wysoki poziom część trylogii. Akcja paradoksalnie stoi w miejscu, mimo że bohaterowie wyruszają w podróż i spotykają ich różne przeszkody, które muszą pokonać, by dojść do celu. Do tego cała historia jest dosyć przewidywalna i mało zaskakująca. Wyzwolony gladiator jest zmuszony uciekać przed zachłannym i zdradzieckim Rzymem i nierozerwalnie zostaje połączony z opiekunką swego syna. Pierwsza połowa książki zamiast na akcji skupia się, moim zdaniem, przede wszystkim na relacji Atretesa i Rispy, pokazuje ich zmagania ze sobą i proces, który przechodzą, by się wzajemnie zrozumieć.

Od połowy akcja nabiera tempa, a wyraźnie zarysowany czarny charakter oraz i jego knowania sprawiają, że książka wciąga. Tutaj ponownie autorka opowiada historię o szukaniu Boga, odkupienia i przemianach jakie zachodzą w człowieku, który zwraca się ku wierze. Nasi bohaterowie znów wyruszają w podróż (tak jak w tomach poprzednich – symboliczną i dosłowną), by odnaleźć dom,...

Elilaya | 2011-12-29

Nie dałam rady jej skończyć gdyż los Atretesa mnie nie ciekawił i nużył. Jakoś mnie nie interesuje jego życie bo nie przypadła mi do gustu ta postać.
Dwa poprzednie tomy były rewelacyjne i gdy losy Hadassy skończyły się w drugim tomie wiedziałam już, że nie mam po co sięgać trzeciego tomu i miałam racje.
Oczywiście cała trylogia jest wspaniała i doceniam autorkę, że napisała coś takiego, ale trzeci tom jest najgorszy z całej trylogii.

7/10

Konwalia | 2015-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Cudowna książka !! Dla mnie (pomimo iż to tylko fikcja literacka) wspaniały wzorzec tego jak żyć wiarą w każdym momencie życia. Żałuję tylko że to już koniec trylogii. Cudownie spędziłam chwile z wszystkimi trzema częściami.

kuzynka | 2011-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2011

Świetna! Jeszcze nie raz do niej wrócę, jak i do pozostałych dwóch. Gorąco polecam cała trylogię!!!! :)

Anna | 2015-05-07

T.3. Niczym "Quovadis" Henryka Sienkiewicza.Do zaczytania.GORĄCO POLECAM!

Scarlett | 2010-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2010

Bardzo dobra książka, choć muszę przyznać,że ta część podobała mi się najmniej z całej trylogii, głównie dlatego, że irytowała mnie postać Artretesa. Duży plus za świetne zakończenie.
Ogólnie powieść warta polecenia