Filozofia, metafizyka, Kant
filozofia, etyka
LubimyCzytać

W dniu 17 i 18 maja 2007 roku w Obrzycku odbyła się konferencja „Kant a metafizyka" zorganizowana przez Instytut Filozofii UMK w Toruniu i Instytut Filozofii UAM w Poznaniu. Wygłoszone tam referaty planowaliśmy wydać w tomie pokonferencyjnym, jednak od czasu tego spotkania minęły ponad trzy lata. W tym czasie część tekstów została przez autorów wycofana, część wymieniona, a tylko mniej niż połowa referatów pokrywa się z tymi, które zostały rzeczywiście wygłoszone podczas spotkania. Powstał zatem właściwie nowy zbiór tekstów, luźno związany z pierwotnym projektem edycji wystąpień konferencyjnych, ale - jak one - ściśle nawiązujący tematycznie do związków filozofii Immanuela Kanta z metafizyką europejską i, w naszym przekonaniu, zawierający ciekawe i oryginalne opracowania tego problemu, które zatem przedstawiamy do oceny czytelników.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 2007

źródło okładki: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 2007

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!