Jak się nie odchudzać

Wydawnictwo: Dragon
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Większość Polaków ma za sobą przynajmniej jedną próbę zrzucenia wagi. Przodują w tym oczywiście panie. Aby osiągnąć upragniony wygląd, dręczymy ciało, a do tego torturujemy się psychicznie. Kobiety często nie myślą o tym, że rozpoczynając odchudzanie, stają do walki z własnym sumieniem, odbiciem w lustrze i poczuciem wartości. Często każdy dodatkowy kęs chleba lub czekolady jest powodem do wytykania sobie niekonsekwencji przez następne tygodnie. Brak silnej woli też nie pozostaje bez znaczenia dla samopoczucia i psychiki. Jeśli z jakiegoś powodu zarzucamy dietę lub choćby przerywamy ją na jeden dzień,same o sobie często myślimy ?słabeuszka?. Takie podejście do odchudzania nie prowadzi do wymarzonego efektu. Aby zacząć robić to skutecznie, ważna jest świadomość, że początek nie jest w lodówce ani w żołądku, ale w naszej głowie. Najpierw trzeba sobie wszystko tam poukładać, zaplanować i przygotować się do walki, a dopiero potem wystartować, mając na uwadze, że bierzemy udział w maratonie, a nie sprincie, który zazwyczaj, zamiast upragnionej mety, kończy się efektem jo-jo. Książka radzi, jak zakończyć sukcesem ten wyścig.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

diuna84 | 2016-05-06
Na półkach: Przeczytane, Fitness
Przeczytana: 02 maja 2016

Zebrane w tej książce myśli, to jak moja wiedza, którą zdobywałam przez 2 lata kiedy walczyłam z nadprogramowymi kg. Powiedzmy, że jestem na innym etapie niż sam początek. Ale w każdej chwili walki o siebie jest dobry moment aby sięgnąć po ta pozycję.
Jak przoduje u mnie motto: WSZYTKO JEST I ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE, autorka tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza.
Już sam opis dla mnie jest bardzo zachęcający.. "..dręczymy ciało, a do tego torturujemy się psychicznie..." niektóre kobiety tak mają niestety.
TAK dla mnie przypomnienie spis treści;
ZANIM ZACZNIESZ
- Po 1. przemyśleć- fakty i mity na temat cudownych diet
- Po 2. dostosować
- Po 3. wytrzymać
- Po 4. zrozumieć

TRZYMAJ SIĘ PLANU
- To nie biuro rachunkowe- przestań liczyć kalorie
- To nie maraton- daj sobie czas, cierpliwość twoim sprzymierzeńcem
- Przygotuj się merytorycznie- co pomaga a co szkodzi w odchudzaniu: produkty, zachowania, spotkania
- Odchudzanie w pigułce
- Dieta to nie głodówka, wolno ci jeść
- Dieta to...