Zagadki kryminalne. 40 przypadków do rozwiązania

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie

Czterdzieści przestępstw i zbrodni, których sekret należy wyjaśnić. Miłośnicy zagadek zapoznają się z przeróżnymi scenariuszami. Miejscem akcji będą między innymi: wielkie miasto, wieś, plaża u stóp urwistego klifu, Plac Czerwony i hotelowy pokój. Pojawią się terroryści, notoryczni oszuści, złodzieje i mordercy, kidnaperzy i skorumpowani policjanci. Czytelnik będzie miał okazję towarzyszyć detektywom i wraz z nimi tropić nieścisłości w zeznaniach, analizować zeznania i próbki DNA podejrzanych. Książka oferuje wybór poziomu trudności zagadki ? zadania oznaczone symbolem oka są proste, dwojgiem oczu ? skomplikowane, a te z trojgiem oczu wymagają naprawdę wielkiego sprytu!

źródło opisu: Wydawca

comique | 2015-09-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 września 2015

Trudne te zagadki! Ale warto trochę pogłówkować :-)

Esme | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Okładka zapowiadała obiecującą lekturę - mieszankę Indiany Jonesa z kryminologią. Książka zawiera 40 krótkich historyjek, w których autor opisuje tylko część danej historii, po czym trzeba domyślić się reszty. Szkoda tylko, że aby zgadnąć niektóre zagadki trzeba znać datę premier audycji radiowych czy mieć wiedzę o typach samochodów... Nie przeczytałam całości, jednak ta część z którą się zapoznałam (ok. 45%) skutecznie pozwoliła mi się zorientować, że szkoda mojego czasu. Daję aż trzy gwiazdki tylko dlatego, że książka MOŻE być dla kogoś ciekawa jeśli od razu czyta się odpowiedzi (ponieważ można nauczyć się wielu rzeczy), natomiast jako "zgadywankom" nie dałabym nawet jednej.
Z tego co wiem część zjawisk w niej opisywanych jest dość powszechnych w kulturze amerykańskiej i czytelnik zza oceanu miałby większe szanse na domyślenie się odpowiedzi, jest to jednak pozycja która nie ma racji bytu w Polsce właśnie ze względu na brak kontekstu kulturowego. Niektórych pozycji nie ma sensu...

Karolina | 2013-10-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 17 października 2013

Do odgadnięcia 40 zagadek kryminalnych o różnym stopniu trudności.

Princi | 2013-08-29
Przeczytana: 15 grudnia 2011

Pobudza do pracy szare komórki a jednocześnie jest dobrą zabawą. Powiem tak : ta książka + dobre jedzonko i nie istnieje jesienna deprecha.

książek: 2023
Agata | 2011-12-30

Bardzo interesująca pozycja dla fascynatów łamigłówek. Mi się podobała :)

Daguchna | 2016-10-06
Twiggy | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016
Noremariel | 2016-05-26
Przeczytana: 26 maja 2016
Solyenna | 2014-09-01
Na półkach: Przeczytane, Mój zbiór.
whisperr | 2014-03-05
Przeczytana: 10 czerwca 2014