Mysterium coniunctionis. Studium dzielenia i łączenia przeciwieństw psychicznych w alchemii

Wydawnictwo: KR
LubimyCzytać

"Mysterium coniunctionis to konkluzja wynikająca z porównania alchemii z moją psychologią nieświadomości. W pracy tej raz jeszcze podjąłem problem przeniesienia i kontynuowałem mój pierwotny zamiar, którym było opisanie alchemii w całej rozciągłości - chodzi o swego rodzaju psychologię alchemii czy też alchemiczne ugruntowanie psychologii głębi.Dopiero w Mysterium coniunctionis moja psychologia została na dobre osadzona w rzeczywistości i otrzymała jako całość wykonane, dzieło spełnione - stanęło już na własnych nogach. W chwili, gdy poczułem twardy grunt, dotarłem też do ostatecznej granicy tego, co mogłem ująć naukowo; dotknąłem transcendencji, istoty archetypu samego w sobie, a o tym nie da się już powiedzieć niczego naukowego". - C.G. Jung: Wspomnienia, sny, myśli

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!