Technika wodno-mułowa. Urządzenia i procesy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Politechniki Koszalińskiej
9788320436808
technika
LubimyCzytać

Książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej przedstawiono urządzenia służące do transportu cieczy i zawiesin - ich systematykę, charakterystykę konstrukcyjną i hydrauliczną, parametry techniczne oraz procedurę ich doboru i obsługi. Przydatnym uzupełnieniem tego rozdziału są przykłady obliczeń projektowych. Część druga zawiera charakterystykę technologiczną procesów stosowanych do rozdziału faz stałej i ciekłej oraz urządzeń używanych do tego celu, przydatnych do podczyszczania ścieków poprodukcyjnych. Treść tej części jest bogato ilustrowana wynikami badań jakości ścieków i zastosowanych układów technologicznych.Podręcznik ma charakter interdyscyplinarny i zapewne okaże się przydatny dla studentów takich kierunków, jak inżynieria i ochrona środowiska, górnictwo i geologia oraz inżynieria chemiczna i procesowa. Może być także źródłem cennych informacji praktycznych dla techników i inżynierów, pracowników laboratoriów badawczych, biur projektowych, eksploatatorów urządzeń wodno-mułowych i ściekowych

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!