Jak bić rekordy w szybkim i skutecznym uczeniu się

poradniki
LubimyCzytać

Z poradnika dowiesz się, jak w ciągu dwóch miesięcy biegle opanować język obcy, błyskawicznie zapamiętywać wiersze, definicje itp., zapisywać w pamięci ciągi kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu cyfr, czytać fotograficznie w tempie jednej strony na sekundę, bezstresowo zdać każdy egzamin.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Paweł Marchel | 2018-03-28
Na półkach: Przeczytane, Na jeden raz, 2017
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Sięgając po tę książkę myślałem, że podobnie jak w przypadku poprzedniej pozycji tej autorki (Jak uczyć się dwa-trzy razy szybciej i umiejętnie sprzedawać swoją wiedzę) nie dowiem się nic nowego. Jednak książka zaskoczyła mnie i to pozytywnie.

Pojawił się w niej ciekawy opis techniki nazwanej sugestopedia. Poświęcone zostało jej kilka rozdziałów. Pozostałe przedstawione metody opierają się o techniki przedstawione w książkach T. Buzana m.in metoda skojarzeniowa, metody ułątwiające zapamiętanie liczb i dat. Przedstawiona została także ciekawa metoda zapamiętywania - tabela.

Szczególnie interesujący mnie fragment dotyczył czytania fotograficznego. Podane zostało kilka wskazówek, które, patrząc obiektywnie, mogą przynieść pozytywne efekty. Nawet jeżeli nie osiągnie się poziomu czytania fotograficznego 1-2 s na stronę, to z pewnością pomogą w poprawie szybkości czytania.

Książkę polecam wszystkim osobom, które chciałyby poprawić swoje wyniki w nauce.

Inka | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

Wszystko byłoby pięknie gdyby autorka co rusz nie odwoływała się do poprzedniej książki "Jak uczyć się dwa-trzy razy szybciej". Momentami miałam wrażenie, że ta książka powstała jedynie po to, by zareklamować tamtą. Niestety przeczytałam tę pozycję, pominąwszy tę wcześniejszą, więc szczerze mówiąc mam wrażenie, że połowa rzeczy o których pisze autorka jest dla mnie bezużytecznych, ponieważ lektura tej pozycji nie dostarczyła mi, w zadowalający sposób, kompetencji do ich zastosowania. Jakkolwiek to brzmi.