Honor wśród wrogów

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Honor Harrington (tom 6) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
(Honor Among Enemies

Szósty tom przygód Honor Harrington, która wraca do Royal Manticoran Navy jako dowódca grupy czterech statków pułapek, czyli jednostek handlowych przerobionych na okręty, z załogami, na których nie można zbytnio polegać. Ma oczyścić z piratów obszar Konfederacji Silesiańskiej, gdzie marynarka handlowa ponosi przez nich duże straty. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy oni są wyłącznie piratami, a na dodatek starzy wrogowie w Gwiezdnym Królestwie Manticore nie zapomnieli o Honor Harrington i zrobili co mogli, by tak zadanie, jak i przeciwnik oraz środki, które dano jej do dyspozycji, gwarantowały przegraną.

Marcus | 2016-09-19

"Honor wśród wrogów" jest jedną z najlepszych części serii o Honor Harrington. Fabuła jest ciekawa i nie dłuży się tak jak w "Kwestii honoru". Dużo dzieje się w przestrzeni kosmicznej. Co prawda pojedynki są krótkie, ale interesujące.

Do plusów można zaliczyć ograniczenie apoteozy Honor. Dalej jest "naj" i każdy bohater książki ją ubóstwia, ale autor "dał sobie trochę na wstrzymanie" z wychwalaniem głównej bohaterki.

D. Weber opisał imperium i konfederację - byty, które w poprzednich częściach zupełnie pominął. Wątek z piratami jest również świeży. Pomysł na statki-pułapki (mocno uzbrojone cywilne frachtowce o przewozu cargo) jest trafiony. Uniwersum cyklu jest pełniejsze.

Jednak to właśnie ciekawa fabuła jest największym atutem tej części. Sporo się dzieje. Jeśli ktoś rozczarował się poprzednimi częściami, to "Honor wśród wrogów" będzie miłym zaskoczeniem.

Denerwujące jest brataniem się Honor z wrogimi oficerami Republiki Heaven. Nagle bez żadnych oporów zaczynają...

Bolek | 2015-07-13

Honor znów wraca do walki zostawiając intrygi polityczne na Manticorze oraz zarządzanie domeną na Graysonie, wychodzi jej to na dobre, a także cyklowi oraz mojemy zapałowi do czytania dalej serii (nie żeby poprzednie dwa tomy były nudne, ale jednak dobrze że przybyło akcji).
Oprócz głównego wątku, mamy też opisy funkcjonowania świata (świata Honor - Honorverse). Jedyne do czego mogę się "przyczepić", to za krótkie starcia (może taka specyfika walki na nowym typie okrętów) oraz braku podsumowania działalności pozostałych okrętów z grupy (wstęp bardzo podsycił moją ciekawość jak im poszło).
Podsumowując: jak ktoś dojdzie do szóstego tomu to się nie zawiedzie, Weber dalej trzyma formę.

Maciej Oprysiak | 2012-03-06
Przeczytana: 05 marca 2012

Jak zwykle Honor w formie :)

miragpl | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Podobnie jak poprzednie - rewelacja;)
Swietnie wykreowane universum z mnogoscia swiatow, roznych opcji politycznych. Ciekawie przedstawione bitwy w kosmosie.

Z wad to momentami dosc przydlugie opisy i dialogi,

maciasmd | 2011-12-29

Tak właściwie to trzy opowiadania, ale Honor w najwyższej formie

Ar0 | 2016-10-19
Przeczytana: 12 listopada 2016