Karabiny i karabinki. Mauser 98 w Wojsku Polskim w latach 1918-1939

LubimyCzytać

POLSKIE MAUSERY, według autorów niniejszego opracowania, to pojęcie dotyczące zarówno broni wyprodukowanej w innych krajach, która w wyniku splotu wydarzeń historycznych znalazła się na uzbrojeniu Wojska Polskiego, jak również broni wyprodukowanej przez rodzimy przemysł. W pracy poruszono sprawy, na które w dotychczasowych opracowaniach w naszym kraju nie zwracano, zdaniem autorów, należytej uwagi lub też ich dotychczasowa interpretacja nie w pełni odpowiada aktualnym ustaleniom. Książka nie zawiera zbyt wielu technicznych opisów (poza niezbędnymi) dotyczących zasady działania broni, ponieważ byłoby to powielaniem treści już istniejących wydawnictw. Autorzy skupili się na takim przedstawieniu interesującego ich systemu broni, aby Czytelnik mógł stosunkowo łatwo zrozumieć, czym różni się na przykład karabin wz.1898 produkcji niemieckiej od polskiej, czy też niemiecki karabinek wz.1898 AZ od polskiego karabinka wz.1898 PWU. Materiał ilustracyjny przygotowano w taki sposób, aby łatwo było identyfikować różne wersje broni systemu Mauser 98.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!