Potrójna zagwozdka doktora Feldmana (pakiet 3 książek)

Wydawnictwo: Vesper
popularnonaukowa
LubimyCzytać

Pakiet trzech książek w etui.„Imponująca dawka informacji... Feldman przygląda się opisywanym zjawiskom tak świeżym spojrzeniem, że wydaje nam się, jak gdybyśmy sami mieli z nimi do czynienia po raz pierwszy. To naprawdę wyjątkowy zbiór – rzeczy całkiem banalnych, jak i śmiertelnie poważnych”.„Publishers Weekly”Zastanów się… dlaczego mewy „morskie” gromadzą się na parkingach większości centrów handlowych? Dlaczego psy jedzą na stojąco, podczas gdy koty zwykle siadają przy jedzeniu? Do czego kaszalotowi jest potrzebny olej w głowie? Dlaczego fortepian ma dokładnie 88 klawiszy? W jaki sposób nakłuwa się dziurkę w igle strzykawki? Dlaczego masło orzechowe ma lepką konsystencję?Dlaczego litera X w amerykańskiej epistolografii symbolizuje pocałunek? Jakie owoce znajdują się w gumie owocowej Juicy Fruit? Z jakiego powodu ludzie płaczą na szczęśliwych zakończeniach filmów? Dlaczego tak trudno jest zobaczyć pisklęta gołębi?Zastanów się...Guru popkultury David Feldman demistyfikuje te oraz wiele innych zagadek w trzech tomach bestsellerowej serii Zagwozdki, która stanowi niewyczerpane źródło wiedzy na temat codziennych pytań dręczących ludzkość. Bogato ilustrowane książki, zatytułowane: „Dlaczego koty nie lubią pływać?”, „Dlaczego ćmy lecą do światła?” oraz „Dlaczego słonie nie skaczą?” ,rozwiewają wszelkie wątpliwości dotyczące maleńkich tajemnic, które zaskakują nas każdego dnia.David Feldman jest absolwentem wydziału kultury popularnej Uniwersytetu Bowling Green State w Ohio. Niegdyś odpowiedzialny za opracowywanie ramówki w telewizji NBC, obecnie pełni funkcję niezależnego konsultanta z zakresu wiedzy o mediach – wykłada i pisze na temat kultury masowej.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!