Pionierzy nauki

Wydawnictwo: G+J RBA
LubimyCzytać

Dowiedz się, jak mikroskop pomaga odkryć funkcjonowanie ludzkiego ciała.Idź tropem uczonych, którzy odkryli budowę DNA.Newton powiedział: Jeśli widziałem dalej, to tylko dlatego, że stałem na ramionach gigantów.Pionierzy nauki przedstawiają życie i motywację wielu niezwykłych kobiet i mężczyzn, których dokonania zmieniały świat.Poznaj największych uczonych.Przeczytaj, w jakich warunkach żyli i pracowali.Odkryj, jak doszło do stworzenia szczepionek.Dowiedz się, kto odkrył pierwszą witaminę.Porównaj teorie na temat wszechświata.Zrozum zasadę układu okresowego pierwiastków. Dr Mike Goldsmith jest autorem ponad 20 popularyzatorskich książek dla dzieci. Zajmował się badaniami fal dźwiękowych i ogromnych gwiazd, czyli nadolbrzymów oraz pisaniem książek o wynalazcach i podróżach kosmicznych. Jego pasją jest przybliżanie czytelnikom fascynującego świata nauki. Był dwukrotnie nominowany do specjalistycznej nagrody wydawniczej.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!