Laboratoria w działaniu. Innowacja technologiczna w świetle antropologii nauki

Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
popularnonaukowa
LubimyCzytać

Łukasz Afeltowicz (ur. 1982 r.) absolwent toruńskiej socjologii i filozofii. Jego zainteresowania obracają się wokół problematyki socjologii wiedzy oraz kognitywnych studiów nad nauką i technologią. W 2010 roku obronił doktorat w Instytucie Filozofii UMK. Publikował m.in. na łamach "Studiów Socjologicznych" i "Zagadnień Naukoznawstwa". Aktualnie prowadzi studia skoncentrowane na problematyce inżynierii społecznej oraz badania w ramach EURATOM nad społeczną percepcją technologii fuzyjnych. Do zrozumienia naszej codzienności niezbędne jest uchwycenie mechanizmów funkcjonowania nauki i techniki. Tak jak w ciągu ostatnich trzydziestu lat radykalnej przebudowie uległ socjologiczny obraz współczesności, tak samo - a może bardziej - zmieniły się sposoby postrzegania nauki oraz jej wytworów. Laboratoria w działaniu oferują doskonałą mapę owych przemian, a jednocześnie przedstawiają oryginalną wizję nauki i techniki w działaniu. Zaprezentowany tu model przebiegu innowacji technologicznej rzuca śmiałe wyzwanie tradycyjnym ścieżkom interpretacji nauki i jej społecznego oddziaływania.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!