historia
LubimyCzytać

Europa obawia się populizmu. Uważamy, że jest to choroba demokracji, łączymy z powrotem nacjonalizmu, demagogią, zagrożeniem dla liberalnych wartości. Dostrzegamy populistyczne hasła nie tylko pośród radykalnych polityków, ale również w "miękkiej" postaci w centrum. Populizm rozwija się wówczas, gdy tracimy zaufanie do polityków, widząc, że klasa polityczna nas nie reprezentuje. Boimy się populizmu, choć samo zjawisko jest trudne do zdefiniowania.W przedstawionej książce po raz pierwszy w Polsce prezentowanych jest tak wiele tekstów pokazujących różne oblicza, jak i odmienne konteksty funkcjonowania populizmu.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!