100 sposobów motywowania innych

biznes, finanse
LubimyCzytać

"Trudno uwierzyć, że tyle praktycznej wiedzy można znaleźć w książce, którą tak łatwo się czyta. To podróż do źródła tego, co naprawdę przynosi efekty. Już zamówiłem egzemplarze dla wszystkich moich pracowników". Dr Ron Hulnick, University of Santa Monica 100 sposobów motywowania innych stanowi podsumowanie wielu lat prowadzonych z powodzeniem szkoleń z przywództwa i działalności trenerskiej autora bestsellerów Steve'a Chandlera i prawnika Scotta Richardsona. Książka jest kontynuacją dwóch poprzednich książek Chandlera: 100 sposobów motywowania siebie oraz Reinventing Yourself. Ten ważny, przyjazny czytelnikowi, inspirujący przewodnik przeznaczony jest dla kierowników, menedżerów i profesjonalistów, jak również dla tych, którzy aspirują do tych stanowisk. Jeśli chcesz motywować innych, naucz się motywować siebie. Idź za radą i wskazaniami autorów: - Jak zwolnić tempo i osiągnąć nowy poziom koncentracji? - Dlaczego podzielność uwagi to mit, a nie zaleta? Celem jest upraszczanie naszego życia. - Jak spożytkować najlepsze cechy twoich pracowników? - Jak uniknąć szkodliwego, obsesyjnego rozmyślania o słabościach? - Jak egzekwować odpowiedzialność? Proste i kreatywne przykłady. - Jak polubić sztukę przyjaznej konfrontacji? 100 sposobów... Chandlera to swoisty fachowy niezbędnik, zawierający kwantum wiedzy i porad, jak można zdecydowanie kierować innymi, a przy tym przekazywać jasną i przejrzystą wizję wszystkim tym, którzy podążają za swoim liderem.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Maria | 2019-05-02
Przeczytana: 04 grudnia 2016

101 sposobów motywowania innych!
Nie! Nie pomyliłam liczby! Dokładnie 101, a nie 100 widniejące w tytule. O tym dodatkowym sposobie, którego twórcy i autorzy umieścili w tekście, napiszę na końcu.
Nie jest odkryciem Ameryki twierdzenie, że dobrze zmotywowany człowiek potrafi nie tylko przenosić góry, ujmując metaforycznie, ale i położyć na szalę własne życie, ujmując dosłownie. Doceniał to Napoleon stale zaskakiwany jej siłą, o której napisał – „Najbardziej zadziwiającą rzeczą, jakiej nauczyłem się o wojnie, to fakt, że ludzie chcą umierać dla wstążek”.
Za tymi wstążkami kryje się sedno tego poradnika.
Wprawdzie autorzy są coachami pomagającymi menadżerom zamieniać się w liderów firm nastawionych na zyski, jednak z łatwością język biznesowy – lider, zespół, zysk – można przełożyć na pracę z zespołem niekomercyjnym funkcjonującym na przykład w placówkach oświatowych, w których istnieją odpowiednio – wychowawca, klasa, efekt. Zresztą sam autor zauważył – „Nieważne, czy...

Ania | 2018-07-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 11 lipca 2018

Bardzo fajnie konkretnie napisana książka.
POLECAM!!

Łukasz | 2017-04-22

Książka, która nie robi wow, ale są w niej cytaty, które potrafią dać do myślenia.