Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta, czyli na co zwracać uwagę, robiąc codzienne zakupy

Wydawnictwo: Publicat
LubimyCzytać

Wyjątkowy poradnik dla każdego, kto udaje się na zakupy i chce być świadomym co warto kupić a co należy omijać! Nasze autorki przejrzały wszystkie półki z żywnością w sklepach i supermarketach. Sprawdziły jakość wędlin, przekopały chłodnie z mrożonkami, oceniły jakość warzyw i owoców, zważyły żywność light i spróbowały, co pysznego wysmażył nam fast food. Dzięki temu powstał rewelacyjny poradnik, w którym podpowiadają, jak wybierać najzdrowsze produkty w najlepszych cenach. Wskazują składniki niebezpieczne i bezwartościowe. Informują, jakim hasłom nie wierzyć i na które napisy na opakowaniach zwracać uwagę. Przede wszystkim jednak bezlitośnie obnażają sztuczki speców od marketingu i reklamy.

źródło opisu: tył okładki

źródło okładki: Matras

Babi | 2016-01-04
Na półkach: Żywienie, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 stycznia 2016

przyznam szczerze, że czasami sobie program "Wiem co jem" obejrzę, ale nie robię tego jakoś nałogowo, ale czasami czegoś naprawdę wartościowego można się dowiedzieć, co do samego poradnika - większość to jest spisana słownie, to co było w programie omawiane, fajnie, przyjemnie i przejrzyście wydane

a co do samej treści... uświadomiła mnie, że mało gdzie znajdę coś odżywczego (nie nafaszerowanego E ileś tam) i to w dodatku w dobrej cenie!

moim zdaniem warto przeczytać, nawet po to, aby wyrobić sobie nawyk czytania etykiet, bo jednak mało osób go praktykuje

xxoluniaxx | 2017-10-14
Przeczytana: 08 października 2017

Można wiele ciekawych informacji się dowiedzieć. Mimo wszystko wydaje mi się, że książka była pisana z 10 lat temu ( nie wiem kiedy została faktycznie wydana).
Czy kupłabym ją ponownie?
Myślę że za tą cenę tak, ale np. 30-40zł bym nie dała.

Rivon1 | 2017-02-02
Przeczytana: 2016 rok

Książka, którą najchętniej nosiłabym non stop w swojej i tak ciężkiej torbie : ) Jedyna - choć nie cierpię bazgrolenia po książkach - bo dla mnie to skandal i masakra :) - jedyna książka pozaznaczana właściwie cała fluorescencyjnym flamastrem - mnóstwo ważnych i cennych informacji.Lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą dbać o swoje zdrowie :)

lukrowo | 2017-01-02
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Niska ocena wynika z braki spójności w podawanych informacjach oraz powielania mitów dot. poszczególnych produktów. Niestety, widać, że autorki nie są na bieżąco z badaniami.

Camilla | 2018-05-01

Kupiłam bo bardzo lubię program pani Bosackiej i musze przyznać ze książka jest bardzo fajna. Wszystko co było w programie znajdziemy po krótce opisane w książce. Podoba mi sie jej forma graficzna. Nie jest to typowa klasyczna książka. Środek tylko zachęca do czytania. Wszystko podzielone na rozdziały, tekst i grafika umieszczone sa w różny sposób przez co nie jest to takie nudne. Dla mnie super :)

Ania | 2016-10-19
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Bardzo pouczający poradnik konsumenta. Od przeczytania na pewno moja świadomość tego co kupuję jest zdecydowanie większa. Dodatkowo sporo ciekawych faktów dotyczących żywności.

3210_start | 2017-08-14

Znakomita. Dla wszystkich zainteresowanych zdrowym żywieniem, a nie jedzeniową modą. Obnaża oszukańcze tricki pruducentów żywności.

Damian | 2018-10-24
Przeczytana: 24 października 2018