Na recenzowanym. Recenzje niezależne i drapieżne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
LubimyCzytać

Książka, którą oddajemy do rąk Czytelnika, jest owocem pracy studentów filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej idea narodziła się wkrótce po powołaniu w 2008 roku specjalizacji krytycznoliterackiej na studiach uzupełniających. Wybierający ją studenci w czasie zajęć warsztatowych pisali pierwsze wersje zamieszczonych w tym tomie recenzji. W czasie powstawania kolejnych zrodziła się potrzeba podzielenia się tymi tekstami z czytelnikami. Pierwszym krokiem w tym kierunku było opublikowanie wspomnianych recenzji na stronie www.kulturalnytorun.pl. Drugim jest zebranie ich w jednym tomie, który opatrzono nieco przewrotnym, i - mamy nadzieję - zaskakującym tytułem - „Na recenzowanym. Recenzje niezależne i drapieżne".

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!