Dania z chleba. Pokaż się z dobrej kuchni

LubimyCzytać

Gdy mówimy o potrawach z pieczywa myślimy przede wszystkim o kanapkach, czyli kawałkach chleba lub bułki posmarowanych masłem i obłożonych wędliną, serem, jajkiem, pomidorami i innymi dodatkami. Tymczasem sprowadzanie pieczywa wyłącznie do takiej roli, jest dużym uproszczeniem. Z Z chleba, bułek, bagietek, a nawet bułki tartej można przyrządzić wiele interesujących dań, nie tylko na śniadanie czy kolację, ale również na obiad, podwieczorek, wykwintne przyjęcie czy grilla. Każda kuchnia regionalna i narodowa ma swoją specjalną potrawę z chleba. W Niemczech można skosztować odmiany fondue z chlebem żytnim, we Włoszech zupy pavese z białym pieczywem, w Czechach knedliczków z bułki, a we Francji zupy cebulowej z grzankami albo pysznych magdalenek z? razowca. Warto więc rozszerzyć codziennie menu o inne potrawy z pieczywa poza nieśmiertelnymi kanapkami.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!