Spółka komandytowo-akcyjna z udziałem spółki z o.o. jako jedynego komplementariusza (sp. z o.o. S.K.A.)

Wydawnictwo: Difin
LubimyCzytać

Inwestorzy dążą do minimalizacji obciążeń fiskalnych z jednej strony, a z drugiej do wyłączenia ich osobistej odpowiedzialności. W tym celu wykorzystują konstrukcje spółek osobowych, w których rolę wspólnika ponoszącego pełną odpowiedzialność za zobowiązania spółki pełni spółka kapitałowa. W chwili obecnej szczyt popularności przeżywa spółka komandytowa z udziałem spółki z o.o. (akcyjnej) jako jedynego komplementariusza (sp. z o.o. sp. k. bądź S.A. sp. k.). Następcą tej konstrukcji może być spółka komandytowo-akcyjna, w której jedynym komplementariuszem będzie spółka z o.o. (akcyjna) czyli sp. z o.o. S.K.A. (S.A.S.K.A.). Łączy ona bowiem w sobie wszystkie zalety sp. z o.o. sp. k. (optymalizacja ryzyka gospodarczego, optymalizacja obciążeń podatkowych), a jednocześnie oferuje inwestorom dodatkowe korzyści.Prezentowana książka jest pierwszą na rynku polskim analizą sp. z o.o. S.K.A. Mając na uwadze potrzeby praktyki, nie jest ona ograniczona tylko do jednej dziedziny prawa, lecz ujmuje zagadnienie całościowo, obejmując szereg kluczowych dla obrotu gospodarczego dziedzin prawa. Publikacja obejmuje stan prawny obowiązujący na dzień 30.04.2011 r.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras