Między Bałtykiem a Morzem Czarnym. Szlaki międzymorza IV-I tys. przed Chr.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historia
LubimyCzytać

"Na przedkładany tom składa się 27 artykułów przygotowanych przez naukowców z Białorusi, Polski i Ukrainy, nie tylko archeologów, ale i przyrodoznawców oraz historyków.Pierwszą część tomu poświęcono możliwościom identyfikacji pradziejowych szlaków na podstawie badania ich przyrodniczych kontekstów i aspektów, jak również dzięki zastosowaniu metod teledetekcji. (...) W drugiej części tomu zestawiono opracowania skupiające się na problematyce znaczenia niektórych zasobów surowcowych międzymorza jako generatorów pradziejowych szlaków komunikacyjnych. (...) Trzecią część książki współtworzą teksty omawiające komunikacyjne doświadczenia społeczeństw cywilizacji epoki brązu z obszarów Azji Zachodniej oraz postrzeganie terenów Nadczarnomorza przez mieszkańców Egei i Grecji."(fragment Wstępu)

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras