Sędzia Di i poeci

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

Tym razem sędziemu Di przyjdzie wyjaśnić przypadek podwójnego morderstwa i obnażyć namiętności, jakie ukryte są pod niewzruszoną powierzchnią akademickiego życia. W czasie festiwalu w mieście Chin-hwa sędzia jest gościem małej grupy wybitnych uczonych. Ma tu miejsce morderstwo młodej dziewczyny, a cień podejrzenia pada na piękną poetkę. Mówi się, że to ona jest winna śmierci służącej, nikt nie wie jednak dlaczego. Niedługo potem zostaje znalezione ciało studenta.

tombak90 | 2012-06-23

Znajomi, którzy czytali książkę przede mną, odradzali mi ją. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego. Jest to naprawdę wciągający kryminał osadzony w ciekawym klimacie Orientu. Główny bohater, Sędzia Di jest postacią mądrą i intrygującą na miarę Herculesa Poirot czy Sherlocka Holmesa. Ograniczony krąg dokładnie opisanych podejrzanych, zaskakujący rezultat śledztwa, misterna intryga mordercy, a przy tym szczypta ludowej magii i tajemnicy. Polecam.

Abee | 2013-11-07
Na półkach: Przeczytane, Chiny
Przeczytana: 06 listopada 2013

Sędzia w gościach rozsupłuje sprawy teraźniejszych zbrodni - z korzeniami w przeszłości. Dość zawiłe.

COMPOSmentis | 2013-08-09

Nie przepadam za kryminałami, ale te mnie urzekły. Seria o sędzim Di zaczęła się ukazywać, gdy zatrudniono mnie w księgarni. To były jedyne książki (poza literaturą dziecięcą), które mnie nie nudziły a jednocześnie można było pochłonąć je w jeden dzień, nie tracąc wątku. Przyjemność czytania raz większa raz mniejsza. Nie wszystkie zagadki są równie ciekawe. Z pewnością jednak warto poznać choć kilka z nich. Nie odmóżdżają a momentami naprawdę uczą histori starożytnych Chin, szczególnie tej codziennej, która do tej pory nie była moja najmocniejszą stroną. Zresztą dalej nie jest, ale już przynajmniej wiem co nieco... Polecam na jesienne wieczory!

dorotka105 | 2012-10-08
Przeczytana: sierpień 2012

Dałam się oczarowac całą serią o Sędzim Di. Pokazuje chiński system sprawiedliwości, gdzie w jednej osobie połączono prokuratora, obrońcę, śledczego i sędziego. Ciekawe jak by wyglądał nasz sytem gdyby wprowadzić niektóre z opisanych rozwiązań ;-)

saaariii | 2011-11-22
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo dobry kryminał, jak każde dzieło Roberta van Gulika. Jestem jego wielką fanką.

Bogusia | 2016-09-02
adora-belle | 2016-08-20