50 prac ręcznych na zimę

Wydawnictwo: Siedmioróg
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
hobby
LubimyCzytać

50 wzorów pomysłowych i łatwych do wykonania ozdób świątecznych i zimowych dekoracji na ścianę czy na półkę w domu lub w klasie, ozdób choinkowych, modeli zabawek i innych prac ręcznych związanych z tematyką zimową. Każdemu wzorowi poświęcony jest w książce rozdział składający się z jednej rozkładówki (dwie strony). Na każdy z takich rozdziałów składają się kolejno: omówienie niezbędnych materiałów i przyborów, dokładny i klarowny opis sposobu na wykonanie wzoru, dodatkowo uzupełniony przy pomocy rysunków i zdjęć, zademonstrowany na zdjęciu efekt końcowy pracy i jej ewentualne warianty oraz propozycje różnych wykorzystań wykonanych modeli.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

emik84 | 2015-11-26

Za oknami widać już pierwsze oznaki nadchodzącej zimy. Jest to więc najlepszy czas aby pomyśleć o tym jak interesująco spędzić mroźne dni i długie zimowe wieczory. W naszym domu stawiamy na zabawy twórcze, a wszystko to za sprawą książki "50 prac ręcznych na zimę". Wprowadza ona czytelnika w świat różnorodnym dekoracji zimowych oraz ozdób bożonarodzeniowych, które uwielbiają tworzyć chyba wszystkie dzieci a zdecydowanie kochają to moje maluchy.

Publikacja szybko wzbudziła zainteresowanie wszystkich domowników. Różnorodność pomysłów sprawia, że każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Stopień trudności jest również zróżnicowany przy czym w większości nie są to prace trudne, raczej czasochłonne i wymagające cierpliwości od artysty.

Każda z proponowanych prac jest skrupulatnie opisana a jej wykonanie zaprezentowane krok po kroku zarówno w formie opisowej jak i za pomocą kolorowych ilustracji. Podobnie ma się rzecz do listy materiałów niezbędnych do wykonania dekoracji....