Obejrzyj się królu

Wydawnictwo: Replika

Thriller pełen klaustrofobicznych korytarzy, mrocznych zakamarków, niepokojących książek, niewytłumaczalnych zjawisk i dziwacznych postaci. Wszystko to obraca się wokół budzącej grozę tajemnicy.Niebanalna i wciągająca współczesna powieść grozy.? Gdybym wtedy nie wszedł do tej księgarni, nie spotkałby mnie później ten cały koszmar. Z zewnątrz księgarnia wyglądała niepozornie. Za szybą ustawiono kilka książek, które nie wabiły ani kolorem, ani tytułem. Poszedłbym dalej, gdyby nie to, że otworzyły się drzwi i wionął na mnie zapach druku, drewna, kurzu i jeszcze czegoś, co określiłbym jako woń starości.

Karolina Charchowska | 2012-12-20
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Opowieść o młodym historyku i jego dziwnych wydarzeniach. Zaskakujące zakończenie!

Taba | 2014-05-14

Nie, nie, nie! Zacznę od plusów, a właściwie plusa - fajny pomysł, niedopracowany, ale fajny. Minusy: chaotyczna, głównego bohatera nie znosiłem (a ja muszę lubić głównego bohatera żeby książka mi się spodobała)i przede wszystkim słabe zakończenie.

SzczwanaBestia | 2016-03-08
Przeczytana: 2012 rok

Książka dla hipsterów.
Tak chaotyczna, tak popieprzona, tak nie do zrozumienia...
Im dłużej czytasz, tym mniej wiesz. Odnoszę wrażenie, że ta książka to jakiś performance - bierzesz LSD i zaczynasz pisać. Szanuję autorkę - miała pomysł, zabrała się za realizację, ale w trakcie chyba się nieco znudziła, więc na siłę połączyła sceny, które wcześniej jej się urodziły w głowie. Głównego bohatera nominuję do odstrzału.
Motyw jedzenia druku kojarzy mi się z Pchłą Szachrajką, która zjadła nuty...

Kate | 2015-07-27
Przeczytana: kwiecień 2015

Z początku byłam zaintrygowana, potem coraz bardziej znudzona, a ostatecznie rozczarowana zakończeniem.

ewel70 | 2012-03-24

Dziwi mnie czemu książka otrzymała tak niską ocenę...jest super :) Mnie bardzo się podobała choć mnie ukrywam, że jestem rozczarowana końcówką... Tak samo jak i główny bohater odczuwałam emocje niepokoju w bibliotece, w której przebywał. Mimo to jest jedną z moich ulubionych :D

masterpolit | 2013-11-05

całość bardzo fajnie się czyta. czuć grozę jaka towarzyszy głównemu bohaterowi. lecz niestety końcówka obniża moją opinie o tej książce bo najzwyczajniej w świecie mnie zawiodła.

Rski | 2016-03-11
Przeczytana: 2012 rok

W moim odczuciu była ciekawa! Polecam!

dominika1234 | 2016-08-18

okropna, pomysł ciekawy ale reszta...

Radek | 2014-06-23

bardzo zaskakująca historia