Mroczna rzeka

Okładka książki Mroczna rzeka John Twelve Hawks
Okładka książki Mroczna rzeka
John Twelve Hawks Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Czwarty Wymiar (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Czwarty Wymiar (tom 2)
The Dark River
Sonia Draga
2007-10-19
2007-10-19
Cezary Murawski

1966

Tak, jak uwielbiam wszelkie paranormalne motywy, od Archiwum X, przez space opery, po Fringe czy Kapłana, tak na tej trylogii bardzo się nudziłem.

Pierwszy tom już dawno ze mną. Długo szukałam tego i ostatniego domu, żeby dodać go do mojej domowej biblioteczki. Czułabym się niekomfortowo, gdybym miała niepełną serię, szczególnie po tym jak zafascynowałam się historią po przeczytaniu 1 tomu. 🤩

Mroczna rzeka miała wysoko ustawioną poprzeczkę. Jak bardzo się z nią męczyłam to tylko ja wiem... 😓 Naprawdę nie sądziłam, że ją skończę. Już miałam porzucić czytanie, ale dałam jej szansę, ze względu na 1 część i całą serię, którą chcę skończyć. 💁🏼‍♀️ Akacja toczy się wolno, znamy już bohaterów, którzy nabierają nieco koloru. 👍🏻 Znamy ogół fabuły, który teraz dodatkowo nas dobija, bo akcji przez pierwszą część tomu raczej brak. 👎🏻 Oczekiwania są wysokie, ale długo nie zostają spełnione. 🤷🏼‍♀️ Dopiero końcówka zaczyna się rozwijać i robić nieco ciekawsza od reszty.
Mam jednak wrażenie, że tom 2 to taka cisza przed burzą, wprowadzenie do tomu 3, który mam nadzieję nieźle mnie zaskoczy. 🙇🏼‍♀️

W ogólnej ocenie nie jest to zła książka. Jest dobra, trochę wolniejsza od poprzedniej, ale dalej jako część serii myślę, że warta przeczytania. Jeśli ktoś nie czytał 1 tomu, raczej nie będzie wiedział co tu się dzieje. 🤯

7/10 📖

Nieco wolniejsza od pierwszej, niemniej wciąż utrzymana w mocnym klimacie trillera z elementami fantastyki, science-fiction i szczyptą romansu.

W końcu udało mi się zakupić drugi tom, równie wciągający jak poprzedni.

W końcu udało mi się zakupić drugi tom, równie wciągający jak poprzedni.

Całkiem udana kontynuacja rewelacyjnego "Travalera". Niestety irytuje brak konsekwencji w tłumaczeniu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najgorsza książka jaką czytałam w ostatnim czasie.
Nie dobrnęłam nawet do połowy.
Co mi się nigdy nie zdarzyło.
Męczyłam się, męczyłam, aż dałam sobie spokój.
Odkładam na półkę i raczej już do niej nie wrócę.
Teraz wiem, że wypożyczenie tej książki było kompletną pomyłką.
Rezygnuję z sf. To nie jest gatunek dla mnie.
Książki nie polecam!

Najgorsza książka jaką czytałam w ostatnim czasie.
Nie dobrnęłam nawet do połowy.
Co mi się nigdy nie zdarzyło.
Męczyłam się, męczyłam, aż dałam sobie spokój.
Odkładam na półkę i raczej już do niej nie wrócę.
Teraz wiem, że wypożyczenie tej książki było kompletną pomyłką.
Rezygnuję z sf. To nie jest gatunek dla mnie.
Książki nie polecam!

Trylogia „Czwarty wymiar” była jedną z moich pierwszych z typu thrillerów science – fiction. Pierwszy tom „Traveler” kupiłam sobie w wersji angielskiej podczas mojego pobytu w Irlandii 10 lat temu. A musiałam go po prostu mieć, szczególnie gdy usłyszałam go czytanego w częściach w radiu RMF w roku 2005. Tak mnie zaintrygowała nietypowa fabuła oraz seria równie ciekawych okładek z kobietą w okularach. Dodatkowo sama postać autora była długo ukrywana przed światem i przedstawiana pod pseudonimem - John Twelve Hawks. A ja z racji tego, że lubię różnego rodzaju sekrety i zjawiska niezbadane zagłębiłam się w lekturę tajemniczego JXIIH, który żyje poza Siecią monitoringu z nieskrywaną przyjemnością.

W tej części Gabriel poszukując swego ojca udaje się samotnie do Anglii. Czy jego podróż zakończy się sukcesem? Czy odnajdzie Matthew Corrigana? Do grupy Mai, Vicky oraz Hollisa dołącza się mała dziewczynka. Kim jest Alice Chen? Razem starają się odnaleźć sojuszników w walce z organizacją Tabuli. Akcja tego tomu rozgrywa się m.in. w USA, Anglii, Irlandii, Niemczech, Włoszech i Etiopii.

Czy Arlekinka Maya i Traveler Gabriel znajdą w końcu drogę do swoich serc? Jak potoczą się losy Hollisa i Vicky? Kto stanie po stronie dobra? Czy Bractwo Tabuli i ich Fundacja Evergreen na czele z Michaelem bratem Gabriela wprowadzi w obieg swój program Cień, by stworzyć Panoptikon – więzienie idealne? I jakie znaczenie w tym całym zamieszaniu ma Arka Przymierza? Kto przeżyje?

Tytuł ten czyta się wyjątkowo szybko, cały czas się coś dzieje. Styl pisarza bardzo mi odpowiada, jest płynny, konkretny bez zbędnych opisów. Akcja ciągle trzyma nas czytelników w napięciu. Do końca nie wiadomo kto przeżyje, a kto zginie i jak potoczą się losy poszczególnych bohaterów. Nie raz byłam zaskoczona biegiem spraw.
Myślę, że gdyby nakręcono film na podstawie tej książki to z pewnością znalazłby grono wiernych fanów.

Jak dla mnie to bardzo dobry thriller przygodowo fantastyczny. Polecam wielbicielom książek m.in. takich jak ”Rok 1984” Orwella. Na pewno nie będą się nudzić i w tej pozycji odnajdą zarówno rozrywkę jak i przyjemność. A ja biorę się za ostatnią część „Złote miasto”.

Inna niż wszystkie. Rozwija wyobraźnię.

Inna niż wszystkie. Rozwija wyobraźnię.

Świetna seria książek (Czwarty wymiar),porywająca, zaskakująca akcja. Książka także bardzo dobrze opisuje do czego zmierza nasz świat...

Pierwsza część znacznie lepsza. Ale mam nadzieję, że trzecia nie zawiedzie :)

Pierwsza część znacznie lepsza. Ale mam nadzieję, że trzecia nie zawiedzie :)

Dodaj cytat z książki Mroczna rzeka