LubimyCzytać

Podręcznik omawia główne tendencje rozwojowe procesu karnego, problemy teoretyczne i interpretacyjne powstające w związku z unormowaniami często nowelizowanego kodeksu postępowania karnego z 1997 roku. Publikacja powstała zgodnie z zamysłem nieżyjącego już Profesora Zbigniewa Sobolewskiego. Jej autorzy - współpracownicy Profesora - dokończyli rozpoczętą przez niego pracę. Podręcznik Proces karny. Część ogólna uzupełnia jego druga część - Proces karny. Część szczególna, dzięki czemu wszystkie zagadnienia procesu karnego zostały ukazane w pogłębiony sposób. Obecne, drugie wydanie publikacji stanowi poszerzoną wersję poprzedniego opracowania - zawiera omówienie ostatnich zmian prawnych i najnowszego orzecznictwa, przedstawia wnikliwą analizę przepisów wywołujących rozbieżności interpretacyjne w praktyce oraz prezentuje bogaty dorobek nauki prawa karnego. Obszerna i aktualna literatura przedmiotu jest cennym uzupełnieniem publikacji, a przejrzysty układ podręcznika ułatwia zapoznanie się z zagadnieniami procesu karnego.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!