Stambuł i zachodnia Turcja. Przewodnik National Geographic

Wydawnictwo: G+J RBA
LubimyCzytać

Ruszaj w świat z National Geographic!Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących:MARSZRUTY, oparte na bogactwie stambulskich i tureckich doświadczeń, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań.NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA, od zażywania kąpieli w tureckiej łaźni czy delektowania się przysmakami Stambułu po myszkowanie w zakamarkach antycznego Efezu I szybowania w ciszy nad księżycowym krajobrazem Kapadocji. RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii.TRASY WYCIECZEK PIESZYCH I REJSÓW TURYSTYCZNYCH, opatrzone klarownymi mapami I planami m.in. przechadzki po Starym Mieście I sielskich Wyspach Książęcych oraz wodnej eskapady wzdłuż Bosforu. PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym na terenie starożytnej Licji I kajakowych wzdłuż turkusowego wybrzeża.LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki pieszej bądź rejsu.WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Monika | 2016-12-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Turcja to ogromny kraj, turyści odwiedzają przeważnie jej zachodnią część i Stambuł, czyli dokładnie miejsca opisane w książce. Zdecydowanie polecam ten przewodnik, który do tematu podchodzi uczciwie i z wiedzą :)