Demokracja. zasady, procedury, instytucje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788323320777
biznes, finanse

Książka poświęcona jest niezwykle ważnemu zagadnieniu demokracji w interesującym i zrozumiałym kontekście praktyki politycznej. Autor przedstawia konkretne aspekty funkcjonowania demokratycznego państwa i polityki, przeciwstawiając je systemom niedemokratycznym.

omgnowaii | 2014-01-09
Na półkach: Przeczytane, Lista życzeń
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Świetnie napisany przewodnik po zawiłym świecie demokracji. Język przystępny, idealny dla kogoś, kto chciałby zacząć od podstaw. Pierwsze rozdziały podręcznika są właściwie zbiorem najważniejszych informacji, które przewijały się już w szkole średniej czy nawet na niższych poziomach edukacji. Profesor Bankowicz robi to z rozmysłem, w dalszych częściach książki przechodząc do terminów bardziej zawiłych i skomplikowanych. Podoba mi się też krytyczny wydźwięk pozycji, jest to bardzo ciekawy zabieg i sprawia, że czytający nie popada w rutynę.
Polecam wszystkim, którzy chcieliby, ale nie wiedzą, gdzie zacząć.

Ventac | 2014-10-05
Cavalcanti | 2014-09-02