Ryby morskie. Przystawki oraz dania główne

Wydawnictwo: Rea
LubimyCzytać

Ryby to bezcenny dar natury, występujący na świecie w dwudziestu tysiącach gatunków. Już nasi przodkowie odkryli, że mięso ryb morskich nie tylko świetnie zaspokaja głód, ale posiada również wysokie wartości odżywcze i smakowe. W hodowli ryb przodowały początkowo liczne klasztory w Europie środkowej. Dziś ryby morskie, jak też słodkowodne, hoduje się na skalę przemysłową na całym świecie. Przepisy na rybę, dania główne z ryb oraz przystawki rybne są tematem zarówno małych poradników jak i wielkich encyklopedii kulinarnych.Panuje opinia, że w Polsce jada się zbyt mało ryb i podawane są one niezmiennie w ten sam sposób. Proponujemy więc Państwu rozmaite przepisy na ryby, łatwe i szybkie do przygotowania, ale dające szansę rozkoszowania się wykwintnym smakiem potraw ze śledzi, dorszy i łososi. Podajemy także interesujące i oryginalne przepisy na sosy do ryb, które podkreślą charakterystyczny smak ryb smażonych, gotowanych lub pieczonych i dodadzą im ostrości lub łagodności - w zależności od naszych upodobań.W książce Ryby morskie. Przystawki oraz dania główne znajdziesz wiele ciekawych przepisów na potrawy ze śledzi, np.: śledzie marynowane, śledzie w śmietanie, sałatki śledziowe, śledzie z rusztu, śledzie smażone i duszone, zapiekanka ze śledzi i ziemniaków, czy kotlety śledziowe. Zwolennicy potraw z łososia znajdą tu przepisy na łososia po norwesku, w kruchym cieście, w jarzynach, pastę z łososia, łososia z sosem krewetkowym, pieczonego w boczku, duszonego w winie i na luksusową sałatkę z wędzonego łososia.Na amatorów dorsza czekają natomiast przepisy na zupę rybną, dorsza po kaszubsku, rosyjsku i chińsku, dorsza smażonego, pieczonego, zapiekanego, duszonego oraz przepisy na krokiety, zapiekankę i budyń z dorsza, a nawet na dorsza w pomarańczach.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!