Teorie rewolucji w naukach społecznych

historia
LubimyCzytać

Jarosław Chodak podjął się bardzo ryzykownego, ale fascynującego zadania krytycznego przedstawienia sposobów teoretyzowania o rewolucji, rozwijanych w naukach społecznych w ciągu minionych ponad stu pięćdziesięciu lat. Efektem jest bardzo interesująca książka, wykazująca duże kompetencje Autora, bardzo dobrze systematyzująca "teorie rewolucji" oraz ułatwiająca nam zrozumienie wielu istotnych zjawiska makrospołecznych. Książka ta może stać się istotnym przyczynkiem do metateorii i teorii dynamiki społecznej. Nie jest wiele, ani w Polsce, ani nawet w literaturze światowej, książek tak dobrze podsumowujących i syntetyzujących interesującą Autora, jakże ważną teoretycznie i praktycznie, problematykę.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras