Turcja. Przewodnik ilustrowany

Wydawnictwo: Pascal
LubimyCzytać

Poznawanie Turcji to magiczna podróż po świecie barwnych bazarów, strzelistych minaretów, średniowiecznych karawanserajów i medres, a także po egzotycznej anatolijskiej kuchni. Obok tureckich zabytków architektury są tu pozostałości wspaniałych budowli z czasów antycznej Grecji i Rzymu, średniowiecznej Armenii oraz Bizancjum. Turcja przyciąga także miłośników przyrody, którzy podziwiają wapienne tarasy Pamukkale czy niesamowite formacje skalne Kapadocji. Wybrzeże Morza Egejskiego i Śródziemnego to również raj dla amatorów słońca, piaszczystych plaż i morskich kąpieli.Przewodnik Turcja jest tak barwny jak wakacje. Proponuje, podpowiada, radzi, wyciąga z opresji i nie pozwala się nudzić. Jest lekki, wygodny i elegancki. Znajdziesz w nim czytelne informacje, ciekawostki, mapy i mnóstwo zdjęć. Te wakacje zapamiętasz na długo!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Mała-Mi | 2016-07-13
Przeczytana: 13 listopada 2015

Zabytki, zabytki, zabytki. Suche fakty. Czytam dużo książek podróżniczych oraz przewodników. Ta pozycja jest poprawna, taka akademicka. Niby wszystko jest, ale nie ma "tego czegoś". Merytorycznie niezła, ale ciężko się ja czyta. Za mało opisu kultury, zachowań, zwyczajów, za dużo historii i dat. Ale na pewno znajdzie swoich fanów, dlatego opinia taka "po środku":)