Kim jesteś Boże?

Wydawnictwo: WAM
religia
LubimyCzytać

Dla mnie głównym pytaniem nie jest to, jak można Boga opisać, lecz jak mogę Go doświadczać. Chciałbym nie tylko wierzyć, ale także doświadczać tego, w co wierzę. Pytanie o Boga wiąże się zawsze z pytaniem o mnie samego. Jestem głęboko przekonany, że nie dotrę do swego prawdziwego "ja", jeśli w tym poszukiwaniu nie uwzględnię Boga jako mojej podstawy i źródła.Anselm GrünKim jest Bóg? Pytają zarówno wierzący, jak i sceptycy. Autorzy, wsłuchując się z szacunkiem w głosy jednych i drugich, dzielą się osobistymi przeżyciami. Sięgają do Biblii, literatury, filozofii, korzystają ze znajomości różnych tradycji duchowych i psychologii głębi. Mówią o swojej drodze do Boga.Anselm Grün (ur. 1945) - benedyktyn z opactwa Münsterschwarzach, autor licznych, cieszących się powodzeniem na całym świecie publikacji z zakresu duchowości. Jest znanym i cenionym kierownikiem duchowym. Wunibald Müller (ur. 1950) - psycholog i psychoterapeuta. Jego prace z dziedziny duchowości i psychoterapii tłumaczone są na wiele języków. Jest m.in. autorem wydanego w 2002 roku przez Wydawnictwo WAM bestselleru "Jak wyjść z depresji". W roku 2010 ukazała się ich książka "Czym jest dusza?".

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!