Dziewczyna Ameryki 2. Pierwszy krok

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Dziewczyna Ameryki (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
5,89 (1983 ocen i 88 opinii) Zobacz oceny
Ready or Not: An All-American Girl Novel

Wszyscy myślą, że Samantha Madison, która rok temu uratowała życie prezydentowi, jest już gotowa. Nauczyciel rysunku twierdzi, że jest już gotowa malować męskie akty. Prezydent sądzi, że jest już gotowa poprzeć na MTV kontrowersyjną ustawę dotyczącą seksu. A David, syn prezydenta i chłopak Sam, uważa, że jest już gotowa TO zrobić. Wygląda na to, że jedyną osobą, która nie jest tego taka pewna, jest Samantha.

Wszyscy myślą, że Samantha Madison, która rok temu uratowała życie prezydentowi, jest już gotowa. Nauczyciel rysunku twierdzi, że jest już gotowa malować męskie akty. Prezydent sądzi, że jest już gotowa poprzeć na MTV kontrowersyjną ustawę dotyczącą seksu. A David, syn prezydenta i chłopak Sam, uważa, że jest już gotowa to zrobić.
Samantha o bohaterka bardzo fajna, pozytywna od początku ją polubiłam, zaprzyjaźniłam się z nią.
Jej przygody mnie rozbawiły, poprawiły humor rozweseliły mnie po same pachy się śmiałam.
Przyjemna, super książka chętnie przeczytałam.

Mara K | 2015-08-16
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Szczerze? Zawiodłam się kompletnie. Pierwszą część oceniłam na 7, tutaj daję (i tak już mocne) 3. Książka pokazuje rozmyślania Sam, które wyglądają mniej więcej tak: "O mój Boże, zrobić TO, czy nie? Nie, raczej nie. Albo jednak? Tak, zrobię to. O mój Boże, nie wiem. Chociaż nie, chyba nie. Albo..." I tak dalej, i tak dalej. Głowa boli od tego. Główna bohaterka przez CAŁĄ powieść zastanawiała się, czy iść do łóżka ze swoim chłopakiem, czy nie. Szkoda, bo pierwsza część była naprawdę dobra.

Ervisha | 2010-10-26

Dziewczyna Ameryki 2 ,Czyli ciąg dalszy popularnej książki Meg Cabot, Dziewczyna Ameryki. W tej części starszą już Samantha musi zdecydować czy zgodzić się na prośbę swojego chłopaka i zagrać z nim w „perchis”.

Książka jest przekoloryzowana do granic możliwości. No proszę.. czy dziewczyna, która uratowała życie prezydentowi od razu musi być tak sławna aby jej zdjęcie znajdowało się na okładce wszystkich gazet i to koło gwiazd? Na tyle sławna by pisano o takich pierodłach jak to, ze
Samantha Madison układa krzesła i maluje transparent z napisem "Witamy kochanego prezydenta"?

Ponadto w kółko przewija się tylko temat seksu, a główna bohaterka aż razi głupotą - płytka, głupia, naiwna do bólu. Książka o niczym...

Kasia1101998 | 2016-02-16

Jak dla mnie lepsza od pierwszej części, poniekąd dlatego, że jej siostra zaczęła zachowywać się jak siostra i w końcu zaczęła zachowywać się tak jak powinna. Samantha wie czego chce i nie pozwala nad sobą dominować. Takie osobowości lubię. Polecam :)

Kazik | 2012-01-08

Kto po pierwszej części miał nadzieję na kolejny wieczorek z leciuchną lekturą, ten srodze, boleśnie, potwornie się rozczaruje.
Seks, seks, seks. To jedyne, co się dzieje w tej książce, to wokół tego tematu kręcą się wszelakie myśli, działania i rozterki głównej bohaterki. Żeby to jeszcze lektura była okazją do obleczenia lica swego gorejącymi wypiekami i zaszklonych oczu, ale gdzieeee... Wieje nudą, bo gadają o seksie. Jakiś oksymoron.
Monotematyczność to jedno, a naiwność w tym temacie - drugie. Samantha z sympatycznej babki przeobraziła się nudnego, nieopierzonego kurczaczka, któremu tylko jedno w głowie (ech, gdzie te czasy, kiedy miała jakieś ambicje artystyczne czy angażowała się żywo w budowę pokoju na świecie...). W dodatku jej niewiedza w zakresie stosunków płciowych jest porażająca - co ty, telewizji, podręcznika do biologii i koleżanek nie masz? Cieszę się opinią osoby pruderyjnej, ale nawet mnie zdumiewa to kompletne nieobycie w temacie.
Nie wiem, co się stało z...

Afrodyta | 2011-01-16
Na półkach: 2011, Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 16 stycznia 2011

Książka naprawdę słaba. Sięgnęłam po nią, gdyż zaciekawiła mnie pierwsza część. Spodziewałam się czegoś więcej. Nie polecam.

Natalia | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013

Dziewczyna Ameryki 2. Pierwszy krok, jest kontynuacją powieści o Samancie Madison, dziewczynie, która uratowała życie prezydentowi Stanów Zjednoczonych, dzięki temu została nastoletnią ambasadorką ONZ.
Chodzi ona do Liceum imienia Adamsa, a co najważniejsze chodzi z Davidem synem prezydenta. Jak się potoczą jej dalsze losy. Dowiecie się czytając tą książkę.

sztuku | 2011-01-08
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Ostatnio bardzo polubiłam twórczość Meg Cabot. Po przeczytaniu pierwszej części Dziewczyna Ameryki
postanowiłam że muszę sięgnąć również po drugą część.
W pierwszej części spodobał mi się oryginalny pomysł Pani Cabot. Jeszcze nie spotkałam się z taką tematyką. Niestety ze smutną miną muszę przyznać że teraz jestem troszkę zawiedziona. A mianowicie Meg chyba nie do końca przemyślała dla kogo pisze. Nie wiem czy ta książka powinna się znaleść na półce dla dzieci w wieku 10-13 lat. Moim zdaniem 10-letnia dziewczynka nie powinna tej książki przeczytać.
Dziewczyna Ameryki 2 to lekka książka przy której można się pośmiać. Wystarczy jeden wieczór i już ksiązka jest przeczytana.

W ksiązce Dziewczyna Ameryki 2 są opisane dalsze przygody Samanthy. Która już jest nieco starsza. Na początku jest wspomiane z pierwszej części iż uratowała życie prezydentowi. Jest teraz sławna , kręcą się wokół niej fotoreporterzy. Chodzi z synem prezydenta. Normalnie żyć nie umierać. Ale w tej części zachodzi...

krosciucha | 2011-01-23

Nie znoszę tego. Wiadomo - dla nastolatek, lekkie, przyjemne i tak dalej. Ale wolę gdy dziewczyna ma jakieś poważniejsze problemy do roztrząsania niż tylko:'Iść z nim do łóżka czy nie iść?'.

klaudiabla2 | 2011-02-12
Przeczytana: 04 lutego 2011

Podczas czytania tej książki wiele razy pomyślałam sobie, że jest ona napisana tylko dla pieniędzy. Pierwsza część się fajnie sprzedała, a więc można napisać drugą. Tylko już za bardzo nie wiadomo o czym. Temat się wyczerpał. No to może o seksie. Cała książka jest tylko i wyłącznie rozmyślaniami bohaterki na ten temat. A więc jak dla mnie lektura trochę wymuszona. Jak zwykle trafiały się literówki, a nawet powtarzające się połowy zdań.