Mała architektura ogrodowa

Okładka książki Mała architektura ogrodowa Zbigniew Pachulski
Okładka książki Mała architektura ogrodowa
Zbigniew Pachulski Wydawnictwo: hobby
hobby

Książka skierowana jest do każdego, kto dysponując niewielkim kawałkiem ziemi pragnie ją mądrze i pięknie zagospodarować nie tyle w same rośliny co z myślą o najróżniejszych budowlach ogrodowych. W poradniku znajdziemy pomysły na budowę altan, pergoli, ławek, kuchni ogrodowych, grilla, wędzarni, piwniczek, łaźni typu bania oraz trejaży czyli ażurowych płotków obrośniętych zazwyczaj pnączami. Autor krok po kroku wprowadza czytelnika w tajniki architektury ogrodowej. W pierwszej części książki opowiada o najróżniejszych materiałach, jakie zaleca wykorzystać do budowy. Warto prześledzić tę część dość skrupulatnie gdyż dzięki temu wszystko co skonstruujemy w naszym ogrodzie będzie trwałe i posłuży nam przez wiele długich lat spełniając w pełni swoją rolę. Dopiero po tym obszernym wprowadzeniu autor przechodzi do projektów. W tym miejscu również daje czytelnikom mnóstwo wskazówek, prezentuje gotowe budowle, zwraca uwagę na użyteczność i przeznaczenie każdej z nich, instruując jednocześnie szczegółowo jak zrealizować każdy projekt.

W książce znalazłam wiele interesujących pomysłów trafiających do różnych gustów i potrzeb. Okazuje się, że nawet mały ogród wcale nie musi być nudny. Może bowiem zaskoczyć ciekawymi perełkami architektonicznymi umiejętnie wplecionymi w jego krajobraz, może być piękny i praktyczny. Wystarczy się odrobinkę postarać i skorzystać chociażby z cennych wskazówek autora książki. Ja na pewno zabiorę się za budowę piwniczki. Urzekły mnie bardzo te, które zobaczyłam na zdjęciach. Piwniczka jest bardzo przydatna gdy uprawiamy warzywa ale jak się okazuje może być też bardzo urokliwa. Wspaniałe są też propozycje altan oraz pergole...

Poradnik jest pełen inspiracji, barwnych ilustracji i ciekawostek. Myślę, że język i styl autora nawet laikowi w dziedzinie ogrodnictwa nie sprawią żadnego problemu. Lektura dla porządku podzielona jest na rozdziały. Pomysły natomiast zdecydowanie są ciekawe i co ważne sprawdzą się w każdym ogrodzie i tym dużym i małym, a wybierać na pewno jest w czym. Są tu projekty do zrealizowania na każdą kieszeń i na każdy gust. Jestem pod dużym wrażeniem całej książki, fachowych porad i propozycji niebanalnych rozwiązań. Na pewno posłuży mi niejednokrotnie dobrą radą i zainspiruje do twórczych prac w ogrodzie ;)

• Posiadam Książkę

Dodaj cytat z książki Mała architektura ogrodowa