Przedmałżeńska etyka seksualna

Wydawnictwo: Petrus
9788377200100
filozofia, etyka
LubimyCzytać

Współczesny problem seksualny za­korzenia się w świecie moralnej świadomości społecznej, dotyczy normatywnych kategorii dobra i zła moralnego, tego co nakazane względnie zakazane. Funkcjonujące w naszym społeczeństwie po­jęcia dobra i zła oraz splecione z nimi imperatywy moralne wystę­pują w postaci dwu moralności: „starej” i „nowej”, co gorsza, te dwie moralności pozostają ze sobą w ostrym konflikcie i nie dadzą się ze sobą pogodzić, jeżeli chcą zachować właściwą sobie specy­fikę. Krótko mówiąc sam rdzeń i najgłębszy sens współczesnego problemu seksualnego polega na radykalnej, niemożliwej do rozładowania opozycji dwu antagonistycznych moralności seksualnych występujących w świadomości określonych krę­gów społeczeństwa i regulujących moralną stronę ich postępo­wania.

źródło opisu: Petrus 2012

źródło okładki: Petrus 2012

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!