LubimyCzytać

Poznań to prastare miasto- niektórzy dowodzą nawet, że pierwsza stolica Polski - które tętni życiem nowoczesnej europejskiej metropolii. Stolica Wielkopolski kojarzy się przede wszystkim z handlem: w średniowieczu krzyżowały się tu szlaki handlowe łączące wszystkie części Europy, od ponad 90 lat miasto gości Międzynarodowe Targi Poznańskie. Na turystów czeka tu nie tylko mnóstwo zabytków, ale także parki i jeziora z bogatą infrastrukturą wypoczynkową. Znajduje się tu wiele terenów rekreacyjnych, m. in. dwa ogrody zoologiczne, ogród botaniczny, a także jezioro Maltańskie. W mieście odbędą się trzy mecze grupowe UEFA EURO 2012 - jest to już czternasty turniej piłki nożnej o Mistrzostwo Europy. W albumie zaprezentowany jest Stadion Miejski, którego trybuny mogą pomieścić 43 tyś. kibiców.Poznań z serii Souvenir wydany jest w trzech językach - polskim, angielskim oraz niemieckim. Album jest cennym źródłem informacji o jednym z najpiękniejszych miast Polski, o jego historii oraz zabytkach. Jest to doskonała pamiątka, dzięki której na dłużej zachowasz wspaniały klimat tego miasta.The souvenir series is a valuable source of information about major Polish cities. Thanks to it, you will get to know their history and most famous monuments, and their wonderful ambience will stay with you much longer.Die Serie souvenir ist eine wertvolle Informationsquelle uber die bedeutendsten Stadte Polens. Sie hilft die Geschichte und Sehenswurdigkeiten der Stadte kennenzulernen und deren Atmosphare langer aufrechtzuerhalten.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!