Fatalna namiętność

Wydawnictwo: Książnica

Inne wydania

Thriller z wątkiem psychologicznym. Powieść znanej brytyjskiej pary dziennikarzy. Inspiracją wspólnej książki była ich własna historia. Pracowali w tej samej gazecie: ona w trakcie rozwodu samotnie wychowywała dwójkę dzieci, on był początkującym pisarzem. Połączyło ich uczucie nagłe i szalone..Życie Alice Loudon to pasmo sukcesów. Otoczona paczką sprawdzonych przyjaciół, mająca u boku kochanego mężczyznę, zadowolona z pracy Alice czuje się spełniona i spokojnie spogląda w przyszłość. Okazuje się jednak, że wystarczy jedno spojrzenie pewnego mężczyzny, by porzuciła znany i bezpieczny świat i zapomniała o wszystkim i wszystkich, rzucając się w wir szalonej namiętności. Pytanie tylko, jak zakończy się tak burzliwie i niespodziewanie rozpoczęty romans...

talia44 | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

"Fatalna namiętnośc" to druga prze mnie przeczytana powieśc brytyjskiej pary dziennikarzy Nicci Gerrard i Segna French.Jest to thriller psychologiczny,bardzo dobrze skonstruowany z ciekawymi postaciami i ich wzajemnymi relacjami.
Główna bohaterka Alice porzuca swój uporzadkowany bezpieczny świat i rzuca się w wir szalonej niszczycielskiej namietności i miłości do zupełnie nieznanego jej wcześniej męzczyzny.Z czasem ten czuły i troskliwy kochanek staje się niebezpieczny.
Ksiązkę przeczytałam w dwa dni cały czas trzyma w napieciu i czyta sie ja z wielkim zainteresowaniem.

Wicca | 2013-03-11
Przeczytana: 11 marca 2013

FATALNA NAMIĘTNOŚĆ ma być książką z serii tych które mają zaskoczyć, wprowadzić taki rodzaj narracji który uniemożliwi wykrycie autentycznego prowodyra zamieszania. A zamieszanie jakieś mieć miejsce musi ponieważ mamy do czynienia z thrillerem. Co prawda tą uwagą możliwe że pozbawiłam nie jednego z Was zaskoczenia na które liczyli u czytelnika autorzy powieści, gdzie teraz każy będzie doszukiwał się w najmniej podejrzanych osobach właśnie podejrzanego. Ale to i tak nie ma znaczenia tak wielkiego jakby się wydawało, bo jeśli akcja jest mizerna to i zaskoczenie choćby i stanowiło najsilniejszy punkt książki, nie uratowałoby całości. A jaka ona jest? I co się właściwie dzieje?

Cóż...Trudno jest wymyślić coś oryginalnego. Ale można ze sprawdzonych kompozycji przyrządzić produkt całkiem smaczny i ta kuchenna zasada wydaje się sprawdzać w przypadku pisarstwa. A więc...skoro thriller to i dreszczyk emocji, skoro ma być interesująco to musi być namiętnie. I jest. Ale właśnie w tych...

Betty | 2014-02-14

Ostatnimi czasy tak pochłonęły mnie książki o tematyce erotycznej, że ciężko mi było zabrać się za coś innego i opinie na temat tej pozycji również nie ułatwiały zadania, ale jestem przekorna i postanowiłam sama przekonać się, jaka jest.
Powiem tyle, że jest to moja pierwsza książka tej autorki/autora, kimkolwiek jest ;) i mogę śmiało powiedzieć, że z pewnością sięgnę po kolejne ;)
Przyznaję, że początkowo trudno mi było ,,wkręcić" się w jej klimat i nużyły mnie ciągłe opisy mrocznego Londynu, ale nie poddałam się i nie żałuję, choć po kilku kryminałach i thrillerach na moim koncie, łatwo mi było przewidzieć koniec. Tak, czy inaczej, nie zawiodłam się, pomimo przewidywalności. Pochłonęłam ją w dwa dni i oceniam jako całkiem dobrą. Osobiście nie utożsamiałam się z bohaterką, bo jej szalona odwaga lub głupota (zależy jak na to spojrzeć), aby postawić wszystko na jedną kartę i z dnia na dzień pozostawić za sobą wszystko, co dotychczas znała i rzucić się w wir namiętności jest dalekie...

Dorotek1983 | 2014-01-31

Kilka spojrzeń, krótka rozmowa, nagły poryw serca, zaślepienie i Alice rzuca wszystko coraz bardziej zatracając się w ramionach ledwie poznanego mężczyzny. Dokąd zaprowadzi ją miłość przeradzająca się w obsesję? Czy zdoła cofnąć się znad skraju przepaści, w którą spycha ją namiętność Adama?
Świetna książka o wszechogarniającej sile toksycznego uczucia - pułapki, z której, czasem wbrew rozsądkowi, nie chce się wyrwać serce.

Honda | 2010-01-15

Hmm... Podobnie jak w niektórych innych książkach podoba mi się opisywanie uczuć. Jednak mam wrażenie, że tłumacz tej książki, odwalił robotę na odp*eprz (przepraszam za słowo). Ale niektóre zdania nie są dobrze ujęte, nie mają zachowanego prawidłowego szyku. A od tłumacza zależy bardzo wiele. Generalnie książka ta mnie wciągnęła, jednak nie na tyle, żebym zawalała noce, aby ją czytać, jak to robiłam w przypadku innych dzieł.

| 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Czy można wywrócić swój dotychczasowy w miarę ułożony świat do góry nogami..tylko dlatego ..że poznało sie nowego mężczyzne,który elektryzuję nas jednym spojrzeniem i wzbudza w nas nieogarniętą falę żądzy???
Widocznie można..Tak właśnie zrobiła Alice główna bohaterka..
Książka średnia,choć ma coś w sobie..co pcha nas dalej do czytania..
Nazywana mocnym erotycznym thrilerem..:)..No nie wiem..zakończenie może i nie wesołe ale przewidywalne..a erotyk? Cóż czytałam lepsze,rzeczy..milion razy lepsze..

Immortalon | 2013-03-27
Przeczytana: 26 marca 2013

Fatalna namiętność była moim drugim spotkaniem z angielskim duetem pisarskim - Nicci Gerrard oraz Seanem French - wydającym książki jako Nicci French. Powieść reklamowana była jako pasjonujący thriller psychologiczny. Okazała się jednak totalnym chłamem pełnym absurdów.

Zacznijmy na początek od fabuły i głównej bohaterki. Otóż Alice jest kobietą żyjącą niemal pełnią życia - ma świetną pracę, w której pnie się po szczeblach kariery, ma kochającego chłopaka, który stara się jej umilać życie jak tylko może, i ma całą paczkę znajomych, z którymi spędza masę czasu na spotkaniach w pubach. Jest to chyba takie życie, o którym marzy każdy - spokojne, bez napięć i bez niespodziewanych sytuacji. Ale nie nazywał bym tej książki chłamem, gdyby nie było w tym jakiegoś haczyka. Może pamiętacie moją recenzję do książki Fobia, gdzie narzekałem na główną bohaterkę - Leah? Określiłem ją jako rozhisteryzowaną babę, będącą jedną z najgłupszych postaci kobiecych z jakimi zetknąłem się w...

Caramel8981 | 2014-05-19
Przeczytana: 17 maja 2014

Trochę zawiodłam się na tej powieści. Już sam tytuł brzmiał ciekawie, jednak fabuła nie była zbyt interesująca. Alice- ustawiona, mądra i pewnie ładna kobieta wiodąca życie z ustatkowanym, zwykłym facetem, z którym miała wziąć ślub w niedalekiej przyszłości. Nagle na ulicy poznaje Adama... Właściwie nie poznaje go tylko od razu idzie z nim do łóżka. Książka za bardzo tajemnicza, mało ważnych informacji... Końcówka tez mnie rozczarowała, spodziewałam się po prostu czegoś lepszego... Doceniam autora za to, że dotrzymał słowa: thriller miłosny. Niektórych może zachwyciła ta historia. Mnie nie przekonała.

lenuszka | 2012-08-16
Na półkach: Przeczytane, Nicci French, 2012
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Po wielkim zachwycie nad twórczością duetu Nicci French przyszło rozczarowanie. Połowa książki jest „przegadana”, bohaterowie głównie kochają się, piją kawę lub whisky, właściwie nic się nie dzieje. Równie dobrze można by było przespać tę część i zacząć czytanie od środka książki. Alice nie polubiłam niemal od początku. Nigdy nie zrozumiem kobiet, które decydują się na porzucenie kochanego męża czy chłopaka dla przypadkowo poznanej osoby. Zachowanie Alice było w moim odczuciu głupie i infantylne. Irytowała mnie jej postać niemiłosiernie mimo, iż zdaję sobie sprawę, że jest to tylko fikcja literacka. Miłość głównych bohaterów była tak cukierkowa, że aż mdła. Z ledwością przełknęłam ten nadmiar słodkości. Mieszanka gatunków romansu z thrillerem nie była najlepszym posunięciem autorów.

Personik | 2015-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2015

"Fatalna namiętność" to książka, która może zaskoczyć. Psychologiczny thriller, dobrze ułożona akcja, która wciąga czytelnika. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.
Główna bohaterka Alice pozostawia obecnego partnera i zauroczona namiętnością rzuca się w wir uczuć, miłości i seksu. Zmienia otoczenie.
Jest zaślepiona w nowym wcześniej nie znanym mężczyźnie Adamie. Ale do czasu. Poznając życie Adama, jego pasję, jego przeszłość, wszystko zaczyna się zmieniać. Umysł Alice zaczyna analizę, układa puzzle z których wynika, że nowy partner mimo swej troskliwości jest bardzo niebezpieczny.
Książkę przeczytałem w trzy dni i to tylko z powodu braku czasu. Bardzo wciąga, ciekawa, warta polecenia