Fatalna namiętność

wydawnictwo
Książnica
typ
papier
6,8 (357 ocen i 37 opinii)

Opis książki

Thriller z wątkiem psychologicznym. Powieść znanej brytyjskiej pary dziennikarzy. Inspiracją wspólnej książki była ich własna historia. Pracowali w tej samej gazecie: ona w trakcie rozwodu samotnie wychowywała dwójkę dzieci, on był początkującym pisarzem. Połączyło ich uczucie nagłe i szalone..Życie Alice Loudon to pasmo sukcesów. Otoczona paczką sprawdzonych przyjaciół, mająca u boku kochanego mężczyznę, zadowolona z pracy Alice czuje się spełniona i spokojnie spogląda w przyszłość. Okazuje się jednak, że wystarczy jedno spojrzenie pewnego mężczyzny, by porzuciła znany i bezpieczny świat i zapomniała o wszystkim i wszystkich, rzucając się w wir szalonej namiętności. Pytanie tylko, jak zakończy się tak burzliwie i niespodziewanie rozpoczęty romans...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Wicca | 2013-03-11
Przeczytana: 11 marca 2013

FATALNA NAMIĘTNOŚĆ ma być książką z serii tych które mają zaskoczyć, wprowadzić taki rodzaj narracji który uniemożliwi wykrycie autentycznego prowodyra zamieszania. A zamieszanie jakieś mieć miejsce musi ponieważ mamy do czynienia z thrillerem. Co prawda tą uwagą możliwe że pozbawiłam nie jednego z Was zaskoczenia na które liczyli u czytelnika autorzy powieści, gdzie teraz każy będzie doszukiwał się w najmniej podejrzanych osobach właśnie podejrzanego. Ale to i tak nie ma znaczenia tak wielkiego jakby się wydawało, bo jeśli akcja jest mizerna to i zaskoczenie choćby i stanowiło najsilniejszy punkt książki, nie uratowałoby całości. A jaka ona jest? I co się właściwie dzieje?

Cóż...Trudno jest wymyślić coś oryginalnego. Ale można ze sprawdzonych kompozycji przyrządzić produkt całkiem smaczny i ta kuchenna zasada wydaje się sprawdzać w przypadku pisarstwa. A więc...skoro thriller to i dreszczyk emocji, skoro ma być interesująco to musi być namiętnie. I jest. Ale właśnie w tych...

talia44 | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

"Fatalna namiętnośc" to druga prze mnie przeczytana powieśc brytyjskiej pary dziennikarzy Nicci Gerrard i Segna French.Jest to thriller psychologiczny,bardzo dobrze skonstruowany z ciekawymi postaciami i ich wzajemnymi relacjami.
Główna bohaterka Alice porzuca swój uporzadkowany bezpieczny świat i rzuca się w wir szalonej niszczycielskiej namietności i miłości do zupełnie nieznanego jej wcześniej męzczyzny.Z czasem ten czuły i troskliwy kochanek staje się niebezpieczny.
Ksiązkę przeczytałam w dwa dni cały czas trzyma w napieciu i czyta sie ja z wielkim zainteresowaniem.

Betty | 2014-02-14

Ostatnimi czasy tak pochłonęły mnie książki o tematyce erotycznej, że ciężko mi było zabrać się za coś innego i opinie na temat tej pozycji również nie ułatwiały zadania, ale jestem przekorna i postanowiłam sama przekonać się, jaka jest.
Powiem tyle, że jest to moja pierwsza książka tej autorki/autora, kimkolwiek jest ;) i mogę śmiało powiedzieć, że z pewnością sięgnę po kolejne ;)
Przyznaję, że początkowo trudno mi było ,,wkręcić" się w jej klimat i nużyły mnie ciągłe opisy mrocznego Londynu, ale nie poddałam się i nie żałuję, choć po kilku kryminałach i thrillerach na moim koncie, łatwo mi było przewidzieć koniec. Tak, czy inaczej, nie zawiodłam się, pomimo przewidywalności. Pochłonęłam ją w dwa dni i oceniam jako całkiem dobrą. Osobiście nie utożsamiałam się z bohaterką, bo jej szalona odwaga lub głupota (zależy jak na to spojrzeć), aby postawić wszystko na jedną kartę i z dnia na dzień pozostawić za sobą wszystko, co dotychczas znała i rzucić się w wir namiętności jest dalekie...

Dorotek1983 | 2014-01-31

Kilka spojrzeń, krótka rozmowa, nagły poryw serca, zaślepienie i Alice rzuca wszystko coraz bardziej zatracając się w ramionach ledwie poznanego mężczyzny. Dokąd zaprowadzi ją miłość przeradzająca się w obsesję? Czy zdoła cofnąć się znad skraju przepaści, w którą spycha ją namiętność Adama?
Świetna książka o wszechogarniającej sile toksycznego uczucia - pułapki, z której, czasem wbrew rozsądkowi, nie chce się wyrwać serce.

| 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Czy można wywrócić swój dotychczasowy w miarę ułożony świat do góry nogami..tylko dlatego ..że poznało sie nowego mężczyzne,który elektryzuję nas jednym spojrzeniem i wzbudza w nas nieogarniętą falę żądzy???
Widocznie można..Tak właśnie zrobiła Alice główna bohaterka..
Książka średnia,choć ma coś w sobie..co pcha nas dalej do czytania..
Nazywana mocnym erotycznym thrilerem..:)..No nie wiem..zakończenie może i nie wesołe ale przewidywalne..a erotyk? Cóż czytałam lepsze,rzeczy..milion razy lepsze..

Immortalon | 2013-03-27
Przeczytana: 26 marca 2013

Fatalna namiętność była moim drugim spotkaniem z angielskim duetem pisarskim - Nicci Gerrard oraz Seanem French - wydającym książki jako Nicci French. Powieść reklamowana była jako pasjonujący thriller psychologiczny. Okazała się jednak totalnym chłamem pełnym absurdów.

Zacznijmy na początek od fabuły i głównej bohaterki. Otóż Alice jest kobietą żyjącą niemal pełnią życia - ma świetną pracę, w której pnie się po szczeblach kariery, ma kochającego chłopaka, który stara się jej umilać życie jak tylko może, i ma całą paczkę znajomych, z którymi spędza masę czasu na spotkaniach w pubach. Jest to chyba takie życie, o którym marzy każdy - spokojne, bez napięć i bez niespodziewanych sytuacji. Ale nie nazywał bym tej książki chłamem, gdyby nie było w tym jakiegoś haczyka. Może pamiętacie moją recenzję do książki Fobia, gdzie narzekałem na główną bohaterkę - Leah? Określiłem ją jako rozhisteryzowaną babę, będącą jedną z najgłupszych postaci kobiecych z jakimi zetknąłem się w...

Caramel8981 | 2014-05-19
Przeczytana: 17 maja 2014

Trochę zawiodłam się na tej powieści. Już sam tytuł brzmiał ciekawie, jednak fabuła nie była zbyt interesująca. Alice- ustawiona, mądra i pewnie ładna kobieta wiodąca życie z ustatkowanym, zwykłym facetem, z którym miała wziąć ślub w niedalekiej przyszłości. Nagle na ulicy poznaje Adama... Właściwie nie poznaje go tylko od razu idzie z nim do łóżka. Książka za bardzo tajemnicza, mało ważnych informacji... Końcówka tez mnie rozczarowała, spodziewałam się po prostu czegoś lepszego... Doceniam autora za to, że dotrzymał słowa: thriller miłosny. Niektórych może zachwyciła ta historia. Mnie nie przekonała.

eMPeWu | 2014-12-19

Czytałam ją z wypiekami na twarzy. Budziła we mnie niesamowite uczucia. Jak to jest kochać kogoś do szaleństwa, porzucić dla niego wszystko, a jednocześnie śmiertelnie się go bać? Główna bohaterka pod wpływem nagłego impulsu stawia wszystko na jedną kartę, myśląc, że spotkała miłość swojego życia. Nie może nawet przeczuwać, co z tego wyniknie oraz w jak patologiczny związek się angażuje. Świetna książka opisująca uzależnienie od drugiej osoby, zachowanie w obliczu porzucenia i to, czego człowiek jest w stanie dopuścić się dla kilku chwil sławy, oraz jak niebezpieczne jest odkrywanie czyichś tajemnic.

Patrycja | 2013-03-12
Przeczytana: 12 marca 2013

Która z kobiet idąca ulicą, spotykająca nieznajomego faceta na pasach, następnego dnia ląduje mu w łóżku, nie wiedząc o nim zupełnie nić, jedynie czując pożądanie ? Ciekawe.
Książka mnie zawiodła..przewidywalna aż do bólu, nużąca i jakże słaba fabuła, kobieta zostawiająca w jednej chwili całe swoje życie dla nieznajomego do którego poprzez namiętność od razu czuje miłość, a on (dziwne?!) okazuje się złym człowiekiem. I czuć to od początku książki.
Jednym słowem nie. Trafia to na półkę "bezguście"

Honda | 2010-01-15

Hmm... Podobnie jak w niektórych innych książkach podoba mi się opisywanie uczuć. Jednak mam wrażenie, że tłumacz tej książki, odwalił robotę na odp*eprz (przepraszam za słowo). Ale niektóre zdania nie są dobrze ujęte, nie mają zachowanego prawidłowego szyku. A od tłumacza zależy bardzo wiele. Generalnie książka ta mnie wciągnęła, jednak nie na tyle, żebym zawalała noce, aby ją czytać, jak to robiłam w przypadku innych dzieł.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Władysław Stanisław Reymont
    148. rocznica
    urodzin
    Dla mądrych jest zawsze dobry czas.
    A kiedyż będzie dla uczciwych?
    Sza, panie Trawiński, oni mają niebo, po co im dobre czasy.
  • Gene Wolfe
    84. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwy jest człowiek, który odnajduje się w pracy - ale oczywiście szczęśliwy jest też narkoman, który znalazł litrowy słój heroiny.
  • Angela Carter
    75. rocznica
    urodzin
    I lay in our wide bed accompanied by, a sleepless companion, my dark newborn curiosity.
  • Stanisław Przybyszewski
    147. rocznica
    urodzin
    Widzisz, ja bym chciała latać, latać wysoko jak ptak, a tak biję skrzydłami o ziemię i tak tęsknię, i tak pragnę się wzbić, a skrzydła jak ołów.
  • Gustaw Le Bon
    174. rocznica
    urodzin
    Socjaliści dobrze wiedzą, że nie mogą urzeczywistnić równości w bogactwie, ale mają przynajmniej nadzieję zaprowadzić równość w biedzie
  • Rabindranath Tagore
    154. rocznica
    urodzin
    Kobieta dobrze zna słabości mężczyzny, ale zupełnie nie umie zgłębić jego siły. W istocie rzeczy mężczyzna jest taką samą zagadką dla kobiety, jak kobieta dla mężczyzny. Gdyby tak nie było, rozdział płci byłby tylko niepotrzebną stratą energii natury.
  • Adam Bahdaj
    30. rocznica
    śmierci
    Czas? Kto by przejmował się czasem. Niech sobie płynie, bo i tak nikt go nie zatrzyma.
  • Stanisław Jerzy Lec
    49. rocznica
    śmierci
    Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
  • George James Frazer
    74. rocznica