Ostatecznie trzeba umrzeć

Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
LubimyCzytać

Prezentowana książka poświęcona jest śmierci jako doświadczeniu społecznemu i, tym samym, historycznemu. Dla historyka śmierć, niezależnie od tego, jak nas osobiście dotknęły różne jej rodzaje i niezależnie od tego, że kiedyś stanie się naszym udziałem, jest jednym z powszechnych zjawisk długiego trwania. Jak wiele okoliczności, które towarzyszą dziejom ludzkości, tak i ta podlegała i podlega ewolucji w różnych swoich aspektach. Autor próbuj przyjrzeć się niektórym z nich.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!