Modlitwa chrześcijańska. Praktyczny przewodnik

religia
LubimyCzytać

Autor zaprasza nas do modlitwy chrześcijańskiej – przyjacielskiej rozmowy z Bogiem. Pokazuje, że można ją podejmować także dziś, pośród tylu spraw, którymi żyjemy. Proponuje prostą „szkołę modlitwy”, która pomoże czytelnikowi odkryć obecność Boga w sobie. Praktyczne ćwiczenia, umieszczone na końcu każdego rozdziału, pozwalają natychmiast – bez zbędnej teorii, ale i bez wahania – podjąć tę czy inną formę modlitwy. Autor podpowiada, jak radzić sobie z tym, co przeszkadza w modlitwie, jak znaleźć na nią czas, jak w niej wytrwać. Radzi też, jaka postawa ciała pomoże nam skupić uwagę na Bogu, a nie na sobie; przybliża nam istotę liturgii eucharystycznej, modlitwy indywidualnej, wspólnotowej, rodzinnej. Ta książka jest praktycznym przewodnikiem duchowym dla wszystkich, którzy chcą połączyć modlitwę i aktywne życie. Jacques Gauthier przez dwadzieścia lat wykładał teologię duchowości na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu św. Pawła w Ottawie. Równocześnie jako dziennikarz i felietonista współpracował z kanadyjską rozgłośnią Radio Canada oraz z redakcjami czasopism katolickich „Prier” i „Prions en Église”. Jest autorem wielu artykułów. Wydał kilkadziesiąt książek poświęconych duchowości i modlitwie oraz kilka tomików wierszy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!