21 cech skutecznego lidera. Jak stać się osobą, za którą pójdą inni

Wydawnictwo: Studio Emka
7 (16 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse
LubimyCzytać

Liderzy zawsze szukają czegoś, co da im przewagę. Dlatego wielu śledzi najnowsze trendy w teoriach przywództwa. Jednak wydumane koncepcje przywództwa i modne teorie zarządzania przychodzą i odchodzą. A co się nie zmienia? Cechy lidera! Przyjrzyj się wielkim przywódcom w historii, a przekonasz się, że wszystkich łączyły pewne przymioty: kompetencja, inicjatywa, wizja, zaangażowanie, pasja, a z niej, nie z zajmowanej pozycji czy stanowiska, wynika odwaga potrzebna do realizacji wielkiej wizji. Lider pokazuje innym swoją pasję, wzbudzając też pasję u innych. I jeszcze bardzo ważna rzecz, lider może zrezygnować ze wszystkiego - z wyjątkiem odpowiedzialności. Zachęca swoich ludzi, by mówili mu to, co musi wiedzieć, a nie to, co chce usłyszeć. Rozwiń w sobie te cechy, a staniesz się osobą, za którą inni będą chcieli podążać.Ponad milion osób poznało sekret przywództwa zawarty w książce 21 cech skutecznego lidera. O tym, czy będziesz dobrym liderem, decyduje to, jaką jesteś osobą. Wsuń tę książkę do teczki. Trzymaj ją w szufladzie biurka. Daj ją swojemu protegowanemu. 21 cech skutecznego lidera może pomóc ci staćsię liderem, którym zawsze chciałeś być. John C. Maxwell jest uznanym na świecie ekspertem od przywództwa, wykładowcą i autorem książek, których nakłady przekroczyły 13 milionów egzemplarzy. Jego firmy EQUIP i INJOY Stewardship Services przeszkoliły ponad 2 miliony liderów na całym świecie. Dr Maxwell co roku prowadzi wykłady dla liderów spółek z listy Fortune 500, przywódców politycznychwielu krajów oraz dla tak różnorodnej publiczności jak Akademia Wojskowa USA w West Point, liga NFL czy ambasadorowie przy ONZ. Książki Maxwella znalazły się na listach bestsellerów "New York Timesa", "Wall Street Journal" i "Business Week".

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

eryk87 | 2018-09-30

Byłem sceptycznie nastawiony do tej książki, ale jest naprawdę dobra. Celnie, prosto i bez zbędnego lania wody. Każda cecha opisana przykładami z historii.