Strach i potęga. Bezpieczeństwo międzynarodowe w XXI wieku

Wydawnictwo: Poltext
historia
LubimyCzytać

W szybko zmieniającym się świecie analitycy, dziennikarze, studenci oraz wszyscy zainteresowani poszukują skondensowanej i jednocześnie pogłębionej informacji o bieżących wydarzeniach międzynarodowych. Seria Współczesne Stosunki Międzynarodowe stara się w tym pomóc w formie krótkich i aktualnych książek poświęconych najważniejszym problemom dzisiejszego świata, pisanych przez polskich badaczy.Po dekadzie entuzjazmu, jaką kończył się XX w., nastąpiła dekada strachu. Zamach terrorystyczny na World Trade Center i Pentagon, wojna w Afganistanie i Iraku, nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w wielu krajach, perturbacje finansowe Ameryki i strefy euro postawiły pytania o nową koncepcję bezpieczeństwa. O czyje bezpieczeństwo chodzi? Na czym polega obecna natura zagrożeń? Jakie są kryteria wyborów dokonywanych przez elity odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo?Wojciech Kostecki - dr hab. nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi badania naukowe i publikuje na temat współczesnych stosunków międzynarodowych, problematyki bezpieczeństwa i konfliktów oraz teorii polityki. Ekspert Komisji Europejskiej. Uczestnik międzynarodowych i krajowych programów badawczych. Członek Global Security Fellows Initiative. W latach 2007?2011 przewodniczący Zespołu ds. zagrożeń stanu społeczeństwa i państwa Komitetu Badań nad Zagrożeniami PAN.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!