Szkolenie bramkarzy w piłce nożnej. Wiek 12-16 lat

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
sport
LubimyCzytać

Daniel Pawłowski - absolwent Uniwersytetu Napier w Edynburgu, wydziału Sports and Exercise Science (Sports Psychology). Współpracował m.in z reprezentacją Polski U-15, reprezentacją Polski U-17 kobiet, MSP Szamotuły, Hibernian LFC, Livingston FC, Elite Soccer Scotland, PUKS Karol Wadowice, Coerver Coaching Scotland. Poznawał struktury szkoleniowe klubów piłkarskich podczas staży w PSV Eindhoven, Valencii CF, FC Porto, FC Barcelona czy Fulham FC oraz przy reprezentacji piłkarskiej Szkocji kobiet podczas Cyprus Cup. Jeden z nielicznych trenerów bramkarzy w Polsce posiadających licencję trenerską (IFA Goalkeeping Licence). W 2010 roku przyznano mu dyplom Life Coach, a dwa lata wcześniej NLP Practitioner. Od lat pasjonuje się coachingiem sportowym, przyswajaniem umiejętności, rozwojem talentu oraz nowoczesnych metod kształcenia. Jedna z jego dewiz to permanentny rozwój osobisty.Łukasz Trzaskoma - absolwent Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie obronił też pracę doktorską. Obecnie jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Medycznego im. Ignaza Semmelweisa w Budapeszcie. Jego aktywność zawodowa obejmuje zarówno zajęcia dydaktyczne z zakresu fizjoterapii, biomechaniki i teorii treningu, jak i badania naukowe dotyczące urazów w sporcie wyczynowym. Od 5 lat prowadzi także kursy metodyczno-szkoleniowe organizowane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Aktualnie jest również odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne węgierskiego zespołu Uniqa Euroleasing Sopron, biorącego udział w rozgrywkach żeńskiej Euroligi. Autor i współautor dwóch książek i licznych prac naukowych i metodyczno-szkoleniowych.RekomendacjaKsiążkę Daniela sprowadzam do dwóch kwestii - pasji i determinacji. Doskonale bowiem pamiętam początki mojej drogi: boisko, na którym rosły trzy drzewa, jedno pośrodku. Jedną końcową linię stanowił blok, drugą krawężnik. Tu byliśmy u siebie. Graliśmy bez przerwy, a trening także w późniejszych latach był dla mnie zawsze przyjemnością. Były łzy, radość, siniaki, motywacja, by grać i grać, po kilka godzin dziennie, czasami od rana do wieczora. Trening poprzez formy gier rozwija u bramkarza najistotniejsze umiejętności podejmowania decyzji, czyli znalezienia się we właściwym miejscu i czasie. Jak wskazuje Daniel, analizując różne badania, 10 tys. godzin treningu jest wyznacznikiem sukcesu w przyszłości. Wiedza zawarta w tej publikacji dotyka wielu aspektów rozwoju bramkarza. Szczególnie zainteresowała mnie analiza rzutów karnych pamiętnego finału Ligi Mistrzów z 2005 roku. Kierunek stopy postawnej zawodnika uderzającego piłkę? Coś w tym jest! Ta wskazówka, jak i wiele innych, z pewnością pomogą zarówno młodym bramkarzom osiągać coraz większe postępy, jak i trenerom lepiej rozumieć trening i rozwój zawodnika.Jerzy Dudek.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!