Piękne ciało. Joga, pilates, fitness

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
hobby
LubimyCzytać

Odpowiednio dobrany do własnej kondycji i możliwości wysiłek fizyczny jest tym, co zdecydowanie pomaga w utracie zbędnych kilogramów, utrzymaniu pięknej sylwetki, a także poprawieniu naszej sprawności psychofizycznej.Ruch ma dobroczynny wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego i pracę serca. Na regularnych ćwiczeniach korzysta też układ oddechowy. Do krwi dociera więcej tlenu, poprawia się też praca przepony. Ma doskonały wpływ na układ pokarmowy. I chociaż zwiększa zapotrzebowanie na ilość pokarmów i płynów, to raczej nie spotyka się otyłych wśród ludzi regularnie uprawiających sport. Poprawia także samopoczucie i odporność. Poradnik Piękne ciało. Joga, pilates, fitnes ma na celu pomóc ci w wyborze właściwej formy ruchu. Omawia najpopularniejsze i najciekawsze zajęcia oferowane przez kluby fitness. Znajdują się tu liczne przykłady ćwiczeń, które pomogą ci w utrzymaniu zgrabnej sylwetkę.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Roza_V_Barlow | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Ta książka stanowi dobre uzupełnienie książki, którą kupiłam sobie wcześniej na temat jogi, ponieważ tutaj pojawiają się inne ćwiczenia niż tam.
Oczywiście oprócz jogi, możemy nieco poznać kilka innych sportów.
Ponadto w tej książce nie tylko opisuje się ćwiczenia, ale też wyjaśnia wiele różnych pojęć i tłumaczy na czym konkretnie dany sport polega.
Niestety nieraz opisy są źle napisane w stosunku do obrazków pokazujących jak wykonywać ćwiczenie.