Biblia Jerozlimska dla wszystkich

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
religia
LubimyCzytać

Biblia odgrywa w naszej tradycji wielką rolę. Ozdobą wysiłków nad szeroką popularyzacją Słowa Bożego jest Biblia Jerozolimska dla wszystkich. Jest to wybór tekstów biblijnych z komentarzami i takim zestawieniem, by ułatwić czytelnikom wkroczenie w kontekst i atmosferę dokonanego przez Boga dzieła zbawienia. Dokonany wybór tekstów może prawdziwie zainteresować, pouczyć i sprowokować do refleksji człowieka obecnego wieku. Zwykle nie znajduje on czasu na czytanie w Piśmie Świętym szczegółowych opisów wydarzeń czy zestawień przepisów kultycznych, prawnych i moralnych.Ta książka prosto prowadzi czytelnika przez trudne problemy interpretacyjne historii zbawienia. Temu służą skondensowane i jasne wprowadzenia, a także towarzyszące tekstom komentarze historyczne i teologiczne. Dzięki nim można stosunkowo łatwo zrozumieć dzieło Boże, korzystając z klucza interpretacyjnego, ułatwiającego odczytanie i pojmowanie zbawczego orędzia. Oby wielu skorzystało z szansy, jaką daje niniejsza publikacja, tak by ich codzienność została oświecona Słowem życia.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!