Puszcza Kozienicka. Mapa turystyczna. 1:50 000 Compass

LubimyCzytać

Puszcza Kozienicka to kompleks leśny w środkowej Polsce, położony na obszarach Równiny Kozienickiej, na granicy powiatów kozienickiego i radomskiego (województwo mazowieckie). Dzisiejsze jej granice wyznaczają: od północnego zachodu rzeka Radomka, od północnego wschodu dolina Wisły, a od południa droga Radom – Puławy. Pomimo szumnej nazwy, jest to bardzo rozczłonkowany, dość duży kompleks leśny, leżący pomiędzy Radomiem a Wisłą i kilka mniejszych obszarów leśnych, znajdujących się w okolicach Pionek i Zwolenia. Największe z nich to uroczyska Miodne i Policzna. Integralnie związana z Puszczą Kozienicką jest lewobrzeżna część doliny Wisły, od wysokości Puław do ujścia Radomki. Na jej obrzeżach znajdują się miasta Kozienice, Pionki i Zwoleń.Nazwa Puszcza Kozienicka (dawniej Radomska) pojawiła się na początku XVII wieku, kiedy z dóbr królewskich obejmujących główny trzon Puszczy Radomskiej w 1607 r. utworzono tzw. ekonomię królewską z administracyjną siedzibą w Kozienicach. Od powstania naszej państwowości do końca istnienia Rzeczpospolitej puszcza była własnością królewską.Mapa jednostronna z informatorem turystycznym. Na mapie: Kozienicki Park Krajobrazowy, atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne i rowerowe, siatka GPS.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!