Krakko es Kis-Lengyelorszag - magyar szemmel

Wydawnictwo: Pracownia na Pastwiskach
LubimyCzytać

Książka w języku węgierskimWęgierska Małopolska nie jest typowym przewodnikiem turystycznym, jest raczej historyczną wędrówką po Małopolsce śladami przebywających tu od setek lat Węgrów. Książka ukazała się na rynku polskim, otwierając przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod hasłem „Małopolska wielu kultur”. W kolejnym etapie książka ukaże się w języku węgierskim i zostanie skierowana na rynek węgierski.WydawcaO autorachKatarzyna Siwiec – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (polonistka), uprawia dziennikarstwo prasowe, jest autorką i współautorką kilku tytułów książkowych i wydawnictw albumowych, m.in.: "Kochajmy się", "Uśmiech Rabki", "Miękinia, nasze gniazdo", "Andrusów król", "Uśmiech Pana Boga, czyli opowieść o Szczyrzycu". Prywatnie córka Mieczysława Czumy.Mieczysław Czuma – autor i współautor książek o Krakowie, zbiorów reportaży, poeta. Napisał m.in.: "Przyczynek do epopei" (wiersze), "Siódmy kontynent" (reportaże), "Austriackie gadanie, czyli Encyklopedię Galicyjską", "Pępek świata nazywa się Kraków", "Tylko w Krakowie, czyli 21 powodów, dla których należy odwiedzić to miasto", "Maczankę krakowską, czyli świat z pawim piórem", "Poczet serc polskich". Były dyrektor programowy telewizji Kraków, wieloletni redaktor naczelny tygodnika „Przekrój”, członek-założyciel Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Był inicjatorem pierwszej na świecie parady jamników, jest praktykującym krakauerologiem, to jest wyznawcą nauki o wyższości Krakowa nad resztą świata.Katarzyna Siwiec, Mieczysław Czuma i Leszek Mazan są autorami książki o dziejach krakowskiej medycyny "Madame, wkładamy dziecko z powrotem".

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!