Atlas przyrody. Naturalnie kieszonkowy

poradniki
LubimyCzytać

Świat organizmów żywych zamieszkujących nasz kraj jest niezwykle zróżnicowany. Choć nie są znane szczegółowe dane na temat ogólnej liczby gatunków, można ją szacować na co najmniej 50 tysięcy. Wszystkie te organizmy dzielą się najogólniej na trzy odrębne grupy zwane królestwami: rośliny, zwierzęta i grzyby.Kieszonkowy atlas przyrody przedstawia z racji swojej ograniczonej objętości tylko niewielką część tego bogactwa. Na 256 stronach zostały przedstawione wybrane gatunki roślin, zwierząt i grzybów. Ich rozpoznanie ułatwiają opisy i zdjęcia przedstawiające najbardziej specyficzne cechy poszczególnych taksonów. Uzupełniają je krótkie informacje na temat rozmieszczenia, ochrony gatunkowej, a także ? niekiedy zaskakujące ? ciekawostki z nimi związane.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!